איריס קול

"שחייני היה אחר, היה בו אור"

מיכל קדוש, מנהלת מחלקת הפודקאסטים, על שירותה לצד סא"ל ארז שחייני, שנהרג בהתרסקות מסוק העטלף ב־2022: "זו הייתה נקודת שבר, כמו אגרוף"


סגן אלוף ארז שחייני, סגן מפקד בסיס רמת דוד וטייס בטייסת 'מגיני המערב', נהרג בהתרסקות מסוק העטלף מול חופי חיפה במהלך פעילות מבצעית בשנת 2022. בנופלו היה שחייני בן 38. הוא הניח אחריו הורים, אח ואחות, את רעייתו דנה ואת שלושת ילדיו - תמר, עמרי ואלון. לרגל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה, שוחחה איריס קול עם אנשי 103fm, ששיתפו בסיפורם האישי על אדם קרוב אליהם שנפל. מיכל קדוש, מנהלת מחלקת הפודקאסטים, שיתפה בסיפורו של סא"ל שחייני, שעימו שירתה במשך כשנתיים. 

"זכיתי לשרת עם שחייני שנתיים", תיארה בכאב. "האינטראקציה הייתה ממש יום־יומית. בטייסת, כמו ברדיו שלנו, שזה גוף קטן, כולם מרגישים שהם גוף אחד. בשחייני היה משהו אחר, היה בו אור. רואים את זה כשמסתכלים על פניו בתמונות. גם כשהוא הפך למפקד טייסת העטלף ועבר בסיס, עוד היינו מצלצלות אליו. שחייני היה סגן אלוף, ואנחנו בנות 19 שחופרות לו בטלפון ומדברות איתו. הוא היה צוחק איתנו". "זה לא מפקד כמו שאנשים מתארים לעצמם, וזה לא טייס כמו שמכירים", הוסיפה, "אני עדיין לא מאמינה שחלפו שנתיים".

על הרגעים שבהם גילתה כי שחייני נהרג, סיפרה: "כשהייתי בצבא, כמה שנים לפני, לפני כל טיסה היה מתח, כי יש טעויות, יש ציפורים, וטיסה בגובה נמוך נחשבת להרבה יותר מסוכנת וחשופה לאיומים. להבדיל, באותו ערב של ההתרסקות שמעתי על התאונה. דיברתי עם אחת המפיקות ברדיו ואמרתי לה לגשש על השם שחייני בקבוצות התקשורת, סתם בלי קשר לכלום. הלכתי לישון, אבל הייתה לי תחושה רעה".  

"בבוקר נוכחתי לדעת ששני טייסים נהרגו, לא ידעתי את שמם וישבתי כאן במשמרת בדסק הדיגיטל. את תוכנית הבוקר הגישו אז ענת דוידוב וגולן יוכפז", אמרה קדוש. "השניים הגישו את המבזק של 8:00, ואז שמעתי את השם 'ארז שחייני'. זו הייתה נקודת שבר מאוד גדולה, ממש כמו אגרוף. מאז אני חושבת עליו לא מעט. הכרנו את המשפחה, את אשתו דנה. זו באמת הייתה נקודת שבר מאוד גדולה. שחייני היה אחר בכל מובן, אני חושבת עליו המון. אתה משרת עם מישהו שנתיים, אבל מדובר באנשים שמשנים לך את סדר היום". 

13/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ארז שחייני ז"ל
ארז שחייני ז"ל  |  צילום: דובר צה"ל
Paris