איריס קול

"גיל היה מנהיג מבטן ומלידה"

המפיק הראשי סער פלסנר שיתף בסיפורו של מפקדו גיל עוז אנזה, שנפל בקרב בגוש קטיף: "הדאגה האישית לכל חייל הייתה משהו שמאוד אפיין אותו"


לרגל יום הזיכרון, איריס קול שוחחה בתוכנית מיוחדת עם אנשי 103fm ששיתפו בסיפורם האישי על קרוב אליהם שנפל בקרב. המפיק הראשי סער פלסנר סיפר על מפקדו רס"ן גיל עוז אנזה, שנפל בקרב בגוש קטיף. 

"הייתי חייל שלו במשך שלוש שנים. זה די נדיר שבכל תקופת השירות הצבאי שלך יש לך מ"פ אחד. הוא גידל אותי. הוא נהרג לאחר שהשתחררנו בהיותו כבר סמג"ד. הוא יועד לגדולות ולהגיע הכי רחוק שאפשר, ובהחלט לקח אותנו מאפס, מהטירונות", שיתף פלסנר. 

"אני הייתי נחשב לילד הטוב של הפלוגה, אבל הוא לקח באמת חבורה של אנשים שהקשר בינם לבין משמעת מקרי לחלוטין, ובמשך שנה וחודשיים עיצב אותם. הוא היה מנהיג מבטן ומלידה", הוסיף. פלסנר המשיך וסיפר: "נוצר בינינו קשר אישי. היו לו המון רבדים, היה אישיות מורכבת, בן אדם מעמיק ולא רק 'קדימה הסתער'. בהחלט למדתי עליו רבות. בסופו של דבר הפלוגה ממש אהבה אותו ובצדק. הדאגה האישית לכל חייל הייתה משהו שמאוד אפיין אותו".

לאחר מכן סיפר על נפילת מפקדו: "ב־2001 הייתה חדירה למוצב מרגנית. הוא לא היה שם, הקפיצו אותו לשם. הוא נכנס עם החפ"ק שלו, הצליח להרוג מחבל, ומחבל שני ירה בו והרג אותו". 

13/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיל עוז אנזה
גיל עוז אנזה  |  צילום: אתר יזכור
Paris