איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"ראיתי שיירה של אמבולנסים פורקים פצועים בהיסטריה"

ליאור תל צור, אביו של ניב ז"ל, שנרצח במסיבת הנובה ב־7 באוקטובר, שיתף באותם רגעים כואבים: "היינו בחוסר אונים, אין עם מי לדבר"


ליאור תל צור, אביו של ניב תל צור ז"ל שנרצח במסיבת הנובה ב-7 באוקטובר, שיתף את ענת דוידוב ב־103fm בחיים שהשתנו מאז אותו אירוע קשה. "לילה לפני ניב יצא עם חבר למסיבה, ואמרתי לו 'תיהנה, תעשו חיים'. היה לו דוכן של אמנות, והזמינו אותו להציג שם, הוא היה אמן חובב".

לאחר מכן אמר: "בשבת בבוקר קפצנו מהאזעקות ורצנו לממ"ד". ענת שאלה בתגובה: "יש איזה רגע שאתה מבין שזה לא עוד אזעקה?", "לא, בשעה הראשונה זה לא היה", השיב ליאור.

"בבוקר עוד הצלחתי להשיג אותו בטלפון, הוא אמר 'לקחנו את האוטו והלכנו לחפש מיגונית'. הם לא ידעו שיש מחבלים, הם כבר יצאו מאזור המסיבה. זו הייתה השיחה האחרונה. מאז ניסינו להתקשר שוב ושוב ושמענו דיווחים בכלי התקשורת על חדירות וחטיפות. היינו בחוסר אונים, אין עם מי לדבר", הוסיף. 

לאחר שעות מתוחות החליט לנסוע לסורוקה: "הבנתי שרוב הפצועים זורמים לשם. חשכו עיניי, ראיתי שיירה של אמבולנסים פורקים פצועים בהיסטריה, סרט מלחמה. אלו שעות שמוסדות המדינה לא תפקדו. ראיתי פצועים מהמסיבה ועברתי מיטה מיטה ושאלתי אותם 'ראיתם אותו?'. אחרי כמה שעות פתאום ראיתי בחדר המיון בחור חבוש ברגלו שנראה לי מוכר. 'אני חבר של ניב', אמר לי. שאלתי את הבחור איפה ניב, הוא אמר לי שמאז לפנות בוקר הם לא נפגשו". "איך נודע לך בסוף?", שאלה ענת. טל צור השיב: "נודע לנו רק אחרי כמעט ארבעה ימים של חיפושים. יצאנו למסע חיפושים, רצנו בין בתי חולים והפכנו עולמות. מצאנו לפי המיקום האחרון של הטלפונים את הרכב, שהיה מרוסס ועליו סימנים שפינו אותם".

לסיום סיפר ליאור על בנו ניב: "בחור חיובי, טוטאלי ואמיתי. אחד שלא הולך בתלם, הייתה לו את הדרך שלו לכל דבר".

13/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ניב תל צור ז"ל
ניב תל צור ז"ל  |  צילום: באדיבות המשפחה
Paris