אודי סגל וענת דוידוב

לוחם צה"ל נפל בקרב בדרום הרצועה

סמל עירא יאיר גיספן נפל בקרב, ומספר חיילים נפצעו • אבי אשכנזי ('מעריב') עדכן בפרטים: "אנחנו מדברים על שורת אירועים ברצועה"


מספר תקריות לא פשוטות אירעו בשטחי רצועת עזה במהלך יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ויום העצמאות, זאת כחלק מהניסיונות להמשיך ולהפעיל לחץ על חמאס כדי לאפשר כינון עסקת חטופים. סמל עירא יאיר גיספן נפל בקרב בדרום רצועת עזה, ועוד מספר חיילים נפצעו בשורת תקריות. הכתב הצבאי אבי אשכנזי ('מעריב') הביא פרטים נוספים על המתרחש. 

"אנחנו מדברים על שורת אירועים ברצועה, גם בדרום הרצועה שבו נהרג חייל ונפצעים חיילים נוספים, ותקרית נוספת", פתח. "אנחנו מדברים על קרבות שהתרחשו באזור ג'בליה, במהלך הקרבות נפצעים ארבעה לוחמים באורח קשה וחמישה באורח בינוני וקל. אנו מדברים על אירועים שהתרחשו בערב החג במסדרון נצרים, שם נפצע באורח קשה אזרח ועוד שני יחידת יהל"ם שהיו בפעילות. המהלכים הראשונים הם קודם כול לכתר את רפיח כדי ליצור לחץ על הוצאת האוכלוסייה הבלתי מעורבת משם. כרגע צה"ל עומד במקום באזור מזרח, לא מתקדם, לא מבצע את המהלך השני של הכיתור אלא מעמיק את אחיזתו בשטח. כבר עשרה ימים צה"ל עומד במקום ולא מתקדם. אני מניח שהשלב הבא סביר להניח יהיה השלמת הכיתור בטרם ייכנסו פנימה". 

על הזירה הצפונית סיפר: "הזירה הצפונית גם היא לא נחה אתמול. רואים ניסיונות של חיזבאללה להסלים את הלחימה בתוך רצועת הביטחון הישראלית שנוצרה בגבול הצפון. נהרג אזרח ישראלי ונפצעים מספר חיילים, חיזבאללה מצליח לנתק בלון תצפית שהיה שם, הוא נוחת בשטח לבנון. הוא חשוב, אבל בהחלט אנחנו רואים ניסיונות שלהם לנסות ולעוור את יחידות התצפית של צה"ל. רואים את הפגיעות גם באזור מירון, באנטנות שהארגון מצלם שהוא מנסה לפגוע בהן. ניסיונות הולכים וגוברים לשבש את מערכות התצפית של צה"ל". 

"אתמול בלילה נמשכה מדיניות החיסולים של צה"ל ככל הנראה בתוך לבנון, בפגיעה בשני פעילי חיזבאללה. בצה"ל לא לקחו אחריות ולא מגיבים בינתיים על הפגיעה. על פי מדיניות שיש כרגע בצה"ל, זה לנסות לפגוע באותם פעילים בכל הדרגות בכל הרמות", הוסיף. 

עריכה: מיכל קדוש 

15/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עירא יאיר גיספן
עירא יאיר גיספן  |  צילום: דובר צה"ל
Paris