ינון מגל ובן כספית

"המחבל אמר לי 'תוציא את הילדים היהודים'"

יונס אלקרנוואי, תושב רהט שהציל 8 מבלים ממסיבת הנובה ב-7 באוקטובר, שיתף ברגעים המצמררים: "אמרתי למחבל שאני מוסלמי מרהט ששומר על המקום הזה"


בין כל האירועים הקשים ב-7 באוקטובר התרחש הטבח של מסיבת הנובה. יונס אלקרנוואי, תושב בדואי מרהט, הציל שמונה מבלים של המסיבה באותו בוקר וזכה לכינוי 'המלאך מרהט'. הוא התייחס למהלך האירועים שקרו ולעימות האמיץ שלו מול מחבלי חמאס כדי להציל את המבלים הצעירים שהסתתרו. 

"הגיעו אליי וביקשו שאני אעזור להם. הכנסתי אותם לחווה אצלי. נתתי טלפונים ואוכל, הייתי בטוח שהמחבלים לא יגיעו אלינו לאזור הזה. החזקתי אותם אצלי בשעה וחצי. שמתי שומרים תאילנדים מכל צד. פתאום אחד התאילנדים אומר לי שאופנוע מתקרב. ישר קלטתי שזה מחבלים ואמרתי להם להסתתר. פתאום אני רואה שעצרו ליד השער. אחד שיושב אחורה קפץ ובא לכיוון שלנו. לא היה לי זמן להחליט או לחשוב מה אני עושה", סיפר. 

"הוא אמר לי תוציא את הילדים היהודים ומה שיש לך. אמרתי שאין לי כלום. הוא חזר על זה שוב ושוב. הוא אמר לי תוציא את מה שיש לך בפנים. אמרתי לו שאין לי אף אחד. התחיל לשאול אותי מאיפה אתה, מה אתה עושה פה. אמרתי לו שאני מוסלמי מרהט וששומר על המקום הזה. הוא אמר לי וחזר על זה שאני אוציא את היהודים", אמר. 

15/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אזור מסיבת נובה לאחר הטבח
אזור מסיבת נובה לאחר הטבח  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris