ניסים משעל וטל שלו

"אין תוכנית, אין צפון"

משה דוידוביץ, ראש המועצה האזורית מטה אשר, עלה למתקפה נגד הממשלה: "אין מדיניות במדינה, בעזה ובטח שלא בחבל הארץ הנטוש שקוראים לו הגליל"


הסלמה נוספת נרשמה בחזית הצפונית: כטב"ם שמקור שיגורו אינו ידוע, התפוצץ סמוך לצומת גולני. זאת בנוסף למטחים הכבדים לעבר יישובי הצפון. טל שלו ופרופ' אריה אלדד שוחחו ב־103fm עם משה דוידוביץ, ראש המועצה האזורית מטה אשר, שסיפר על המצב המורכב.

"אני הגעתי לשלב של האפתיות. זה לא עניין מה אומרים, זה מה עושים", תקף. "צריכה להיות מדיניות. אין מדיניות במדינה, אין מדיניות בעזה ובטח שבחבל הארץ הנטוש שקוראים לו 'גליל, צפון, קו עימות'. קראתי אתמול שראש הממשלה הנחה את השר לוין להגיש לו תוכנית לסנקציות נגד הרשות הפלסטינית שמקדמת החלטה לעצמאות. טילי נ"ט נורים על אזרח. ראש הממשלה מנחה את השר להגיש לו תוכנית, הוא גם ביקש ב־23.1 להגיש תוכנית לצפון".

עוד טען כי "אין תוכנית, אין צפון. הממשלה איבדה את הצפון, היא לא נמצאת פה. לא בממשל, לא בממשק ובטח לא בביטחון. נודע לנו שמאריכים את תוקף השהייה של המפונים שלנו עד סוף השנה - אתם מבינים את המשמעות? המשמעות היא שב־2025 הם גם לא יהיו בבית. הממשלה לא נמצאת בצפון, היא לא קיימת".

"תנו לנו את זכות הקיום הבסיסית", התרעם. "אל תשלחו מקדמות מס הכנסה שעסק סגור שבעה חודשים. תראו כמה אטימות יש פה. איפה זה נתפס? זו המדינה שלנו? מה קורה פה?"

עריכה: שני רומנו

16/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אזור הצפון
אזור הצפון  |  צילום: מיכאל גלעדי/פלאש90
Paris