סיון כהן

"יש כאן סיטואציה של אובדן אמון"

רונן צור, לשעבר ראש מטה החטופים, תקף: "החטוף ה־133 הוא נתניהו - נחטף על ידי אנשים בתוך הקואליציה המשיחית שלו"


עם כניסת כוחות צה"ל לרפיח והמשך התמרון הקרקעי ברצועת עזה עולות שאלות עולות בנוגע לעסקת החטופים והתקדמות המשא ומתן בין הגורמים השונים. רונן צור, היועץ האסטרטגי ולשעבר ראש מטה החטופים, התייחס לדברים.

תחילה הביע את דעתו על השר מיקי זוהר, לאחר שזה הבהיר את עמדתו בנוגע להתנהלות המלחמה וקרא להפסקת השיח הפוליטי והרעיל, לטענתו. "אני חושב שמיקי זוהר שייך לגלריית השרים היותר אכפתיים. גם אם הוא בין השורות מנסה באיזשהו אופן לגונן, בתוך תוכו הוא מבין שיש כאן סיטואציה של אובדן אמון. כך לא אמורה להתנהל הנהגה בזמן מלחמה, לא בתרגילים, לא בעקיצות, לא במכות שניתנות אחד לשני - החבורה הזו הייתה אמורה להתעסק בגורלה של מדינת ישראל ושמירה על אזרחים וחיילים".

"יש אובדן אמון מסוכן מאוד, אני חושב שמיקי זוהר מבין את זה. אם זו הייתה שיחה לא במסגרת רדיו, אני חושב שהוא היה מתבטא באופן יותר קשה. אנשים כמותו הם סוג של תקווה בעתיד לשיתוף פעולה בין המסגרות השונות לטובת המדינה", הדגיש והוסיף: "החטופים זו טרגדיה, וכנראה שלא רק בהתהוות אלא טרגדיה שמתרחשת לנגד עינינו. אחרי תקופה ארוכה והזדמנויות רבות שבהן פספסה מדינת ישראל את ההזדמנות לשחרר לפחות חלק מהם, אנחנו רואים עכשיו את חוסר היכולת - אין לנו עסקה על השולחן, מדינות מתווכות על השולחן, ויכול להיות שזה משרת גורמים פוליטיים".

עוד הודה כי "אני רואה מדי פעם את הדוקו על איך פספסנו את ההזדמנות לשחרר את רון ארד, ואני חושש שאנחנו הולכים לראות הרבה דוקואים כאלה על איך פספסנו הזדמנות לשחרר בחיים אחיות ואחים שלנו כתוצאה מקבלת החלטות פושעת של אנשים שהיו אמורים לשחרר אותם. מדברים על 132 חטופים, ויש 133 חטופים - החטוף ה־133 הוא נתניהו. נחטף על ידי אנשים בתוך הקואליציה המשיחית שלו, שמאמינים באמת, כמה שזה אכזרי, נורא ובלתי נתפס, שיש מקום להקרבה של אזרחים ושל חיילות וחיילים עבור איזו העברת מסר לאויב, שאנחנו מוכנים שהוא יהרוג את האחיות והאחים שלנו כדי להראות לו שאנחנו לא נשברים. ההערכה הזו שהמאבק לשחרר אותם נתפס כשבר או כניעה, זו הטרגדיה הגדולה ביותר".

"אתמול מה שגלנט אמר זה בדיוק את זה. הוא אמר 'אתה נחטפת. אתה מסכן את מדינת ישראל, את חיילי צה"ל, בשביל קבוצה קטנה'. כשגלנט אמר 'גם אם צריך לשלם מחירים אישיים או פוליטיים', צריך לעשות את זה כדי להציל את מדינת ישראל - הוא דיבר גם על עצמו אבל גם על נתניהו", סיכם.

עריכה: שני רומנו

16/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רונן צור
רונן צור  |  צילום: גילי יערי/פלאש90
Paris