אודי סגל וענת דוידוב

התנהלות גלנט? "הדרך שבה עשה זאת מחלישה ופוגעת בנו"

ח"כ בועז ביסמוט בתגובה לחיכוכים בין שר הביטחון לרה"מ: "זה לא הסגנון" • על השר גנץ: "אמר שהוא נכנס מתחת לאלונקה, ואתמול מציב אולטימטום"


מתיחות לא פשוטה נרשמת בין חברי הקבינט במהלך הימים האחרונים, לרבות בנוגע ליחסים המורכבים בין ראש הממשלה לשר ביטחון יואב גלנט ולשר בני גנץ. על רקע המתרחש אתמול (ש') הציב גנץ אולטימטום לנתניהו, שלפיו על הממשלה לאשר תוכנית פעולה חדשה עד 8 ביוני אחרת תפרוש מפלגתו מהממשלה. חבר הכנסת בועז ביסמוט הגיב לדברים. 

"השר גלנט לא רק חבר בקבינט המלחמה ובממשלה אלא חבר בתנועת הליכוד", טען. "יש לו כל כך הרבה פלטפורמות לדבר ישירות עם ראש הממשלה, הדרך שבה הוא עשה זאת מחלישה ופוגעת בנו. זה לא הסגנון, כך גם לגבי גנץ - גם לא בימי מלחמה. השר גנץ גם חבר בממשלה". 

באשר להתנהלות המלחמה הבהיר: "כשמדברים על מיטוט חמאס, יש בזה מן ההיגיון. אין יום שאחרי בלי מיטוט חמאס. זה לא נכון שלא עושים כלום. הלוחמים מסכנים את חייהם כדי להחזיר את אלה שנרצחו ב־7 באוקטובר. תראו לי מדינה מוסלמית, משטר במדינה ערבית זו או אחרת, שבאמת יגיד באופן גלוי שהם מנהלים דיון על היום שאחרי. חמושים שילוו את הסיוע ההומניטרי, כמה זמן זה יחזיק? עד שלא נמוטט את שלטון חמאס, אי אפשר. היום הרעיון הוא להשלים את המלחמה ולנצח בה. ישראל אף פעם לא דיברה על לכבוש את הרצועה. אף אחד לא הסתיר את העובדה שזו מלחמה ארוכה". 

"בכל הזדמנות אני רק קורא לאחדות", ביקש חבר הכנסת להבהיר. "האויב מסתכל עלינו. אלוהים ישמור מה יקרה פה אם לא נהיה מאוחדים". על השר גנץ אמר: "הקשבתי לו והקשבתי לשר גנץ, בכל זאת אדם שאמר שהוא נכנס מתחת לאלונקה. ואתמול הוא מציב אולטימטום. את מה שיש לי להגיד אגיד בוועדת חוץ וביטחון".

עריכה: מיכל קדוש  

19/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בועז ביסמוט
בועז ביסמוט  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris