אודי סגל וענת דוידוב

שבת קשה: 2 לוחמים נהרגו ברצועה

התקרית אירעה בפיצוץ מטען בפיר מנהרה • אבי אשכנזי ('מעריב') עם הפרטים • טען: "אין עדיין שום כיוון להתקדמות בתוך רפיח"


הבוקר (א'), על רקע אזעקות שנשמעה בכפר עזה, הותר לפרסום כי סמ"ר מאיר חיים וקנין, בן 20 מאילת, וסמ"ר נועם בטאן, בן 20 ממושב יד רמב"ם, נהרגו מפיצוץ מטען בפיר בדרום הרצועה. הכתב הצבאי אבי אשכנזי ('מעריב') הביא פרטים נוספים על האירועים הקשים מסוף השבוע.

"לצערנו שני חיילי צה"ל, לוחמי גבעתי, נהרגו אתמול. קצין ועוד שני לוחמים נוספים נפצעו לאחר שמטען חבלה שהוטמן בפיר מנהרה במזרח רפיח, הופעל על הכוח בעת שנכנסו אליה", תיאר. "הנפגעים טופלו בשטח והועברו לבתי החולים במרכז הארץ. במקביל נורה טיל נ"ט לעבר D9 של צה"ל. הכלי נפגע, והלוחם שהפעיל אותו נפצע באורח קשה. אנחנו מדברים על סוף שבוע סוער במיוחד בשלוש זירות: ברצועה בשתי זירות, וגם בצפון הרצועה כשצה"ל המשיך לתמרן. חייל מפלוגת התקשוב של הצנחנים נהרג מירי צליפה של הצנחנים, וכמובן באותו מקום שנמצאו ארבע הגופות. זה המשיך ברצף אירועים ולחימה גם ברפיח וגם בצפון הרצועה, הרבה מאוד מחבלים נהרגו". 

עוד הוסיף: "הוכנסה חטיבה נוספת ללחימה ברפיח בסוף השבוע, רביעית במספר, על פי החלטת הדרג המדיני, אך אין עדיין שום כיוון להתקדמות בתוך רפיח. 800 אלף עזתים עזבו, נשארו שם סדר גודל של 400 אלף איש, רפיח כמעט ריקה, אבל למרות זאת אין החלטה בעניין. מאמין שסאליבן ייתן את האור הירוק לישראל". 

על הזירה הצפונית אמר אשכנזי: "בצפון זו מלחמה של ממש, כ־100 רקטות ביום. אנחנו מדברים על גדות, על רמת הגולן, אזורים שנמנעו מלהכניס אותם למעגל הלחימה. עמק החולה סופג פגזים של חיזבאללה. רואים הרחבה בהיקף ובשטח". 

עריכה: מיכל קדוש 

19/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמה
ישראל במלחמה  |  צילום: דובר צה"ל
Paris