אודי סגל וענת דוידוב

"לא רציני לחשוב שמישהו יילחם במקומנו נגד חמאס"

ח"כ משה סעדה תקף את שר הביטחון וחבר מפלגתו • ביקר: "מצפה ממך בשעת מלחמה לא להעביר על מגש של כסף לרשות הפלסטינית את עזה"


חבר הכנסת משה סעדה (הליכוד) שוחח עם ענת דוידוב ואודי סגל ב־103fm ותקף את שר הביטחון וחבר מפלגתו יואב גלנט על מדיניותו בכל הנוגע ללחימה בעזה. בהמשך התייחס גם לסוגיית 'היום שאחרי' ברצועה והגיב להודעת התובע הכללי בבית הדין בהאג קארים חאן כי הוא ביקש להוציא צווי מעצר נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. 

"כל העניין היה למי אנחנו מעבירים את השליטה. לא יכול להיות שנחשוב שמישהו אחר יעשה את העבודה במקומנו. גלנט שלח את הילדים שלנו להילחם שם, לא ייתכן שעל מגש הכסף הזה נעביר את השליטה לחמאס", ביקש להבהיר ח"כ סעדה בפתח השיחה. "מה שאמרתי לו, לא ייתכן שנעביר נשקים עכשיו לפלסטיני כזה או אחר, שזו מכבסת מילים לרשות, שאנחנו יודעים טוב מאוד שזה מגיע לחמאס, כמו שהסיוע מגיע לחמאס. מי יילחם נגד החמאס? ארגון פלסטיני כזה או אחר?"

ח"כ סעדה המשיך וטען כי "מה שהוא דיבר לא ריאלי, עם כל הכבוד לשר הביטחון. אתה שולח את החיילים לסכן את עצמם, אני מצפה ממך בשעת מלחמה לא להעביר על מגש של כסף לרשות הפלסטינית את עזה. אני חושב שאנחנו מנצחים מלחמה כרגע, בכל קרב צה"ל מנצח, חמאס התפרק מהמסגרות שלו. צה"ל מנצח בכל חזית".

לאור אמירותיו ביקשה דוידוב להזכיר את הירי שבוצע לעבר יישובי הדרום והצפון בימים האחרונים על ידי ארגוני הטרור שעל גבולות המדינה, וח"כ סעדה הדגיש: "מלחמות בעולם זה לא נגמר ביום יומיים. אנחנו הולכים לתקופה לא פשוטה עד שנצליח להשמיד את חמאס. בסופה של אותה תקופה נצטרך למצוא גורם, מקווה יחד עם ערב הסעודית, שיש להם אינטרס יחד עם ישראל להציב פה גוף, ארגון, שיעשה חשיבה מחודשת ליחסים מול מדינת ישראל. ערב הסעודית ומדינות המפרץ שינו את כל מערכת החינוך ביחס לתפיסה שלהם של מדינת ישראל. אני מאמין שזה יכול לקרות גם פה, אבל צריך להגיד את האמת".

"לא רציני לחשוב שמישהו יילחם במקומנו נגד החמאס. אמרתי שחובה לגייס את החרדים. אנחנו רוצים לגייס את החרדים, וזה תהליך וזה קורה, גם שר הביטחון לא אומר אמת, כי זה לא יפתור את הבעיה מחר. חובה לגייס את החרדים, זה לא תהליך שהולך להיות מחר בבוקר. זה יקרה, אני אעמוד בהבטחה - חרדים חייבים להתגייס במדינת ישראל, כי האלונקה הזו כבדה מנשוא. אי אפשר שחלק מסוים של האוכלוסייה, חלק קטן, יסחוב עליו", אמר.

נוסף על כך התייחס חבר הכנסת לדרישת התובע בבית הדין הפלילי בהאג להוציא צווי מעצר לנתניהו, גלנט ובכירי חמאס. "אין פה משפט, יש פה עלילת דם אנטישמית של 2024. הטענה המרכזית של התובע שמדינת ישראל מרעיבה את העזתים. איך אפשר לטעון את זה כשיש לה גבול מול מצרים? מדינת ישראל אפשרה להעביר אספקה מהים, האוויר ומהיבשה. מה שצריך לעשות, צריך להגיד שבית המשפט הזה כרגע מה שהוא מייצר זו עלילת דם אנטישמית".

"אתה חייב שיהיה חשד סביר למעשים, לא לאמירות. אתה חייב שהמדינה שאתה מוציא נגדה צו היא לא חוקרת את עצמה. אם תקרא את ההחלטה שלו, היא נובעת אך ורק ממניעים אנטישמיים", תקף.

עריכה: שני רומנו

21/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


משה סעדה
משה סעדה  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris