ינון מגל ובן כספית

"צה"ל מתקדם בקצב די מהיר לכיבוש רפיח"

הכתב והפרשן הצבאי אבי אשכנזי ('מעריב') על המשך הלחימה ברצועת עזה: "צה"ל כרגע שולט בסדר גודל של מעל 60 אחוז בציר פילדלפי"


אבי אשכנזי ('מעריב') שוחח עם ינון מגל ובן כספית ב־103fm על התפתחות המבצע באזור רפיח והפעולה שמתרחשת בג'נין.

"בעצם בשקט בשקט מתחת לפני הרדאר של העולם צה"ל מתקדם בקצב די מהיר לכיבוש רפיח. צה"ל כרגע שולט בסדר גודל של מעל 60 אחוז בציר פילדלפי. סך הכול פונו קרוב למיליון תושבים מרפיח", סיפר והוסיף: "לא רק שפינו, יש שכונות שלמות שפינו עוד לפני שצה"ל בכלל פנה אליהן להתפנות".

בהמשך סיפר אשכנזי גם על הפעולה בג'בליה: "קציני צה"ל וחיילים שמשתתפים בקרבות בג'בליה מספרים שכמעט בכל מבנה שהם נכנסים אליו, הם רואים שם תשתית טרור - אם זה כלי נשק, רימונים. כלומר גם כשאתה בא ואתה מחשיב חלק מהאוכלוסייה כתמימה, ויש אוכלוסייה תמימה שם ללא ספק, אבל חלק גדול אחר של האוכלוסייה מעורב בדרך כזו או אחרת, בין אם בצורה אקטיבית או פסיבית בטרור בתוך עזה".

לדבריו, "צה"ל נכנס לג'בליה, כי יש שם אזור מרכזי שלא נגעו בו. כל מערב ג'בליה, כל מרכז מחנה הפליטים של ג'בליה, כל צומת המוסכים, צה"ל לא נגע בו בכניסה הראשונה והשנייה. שם התארגנו גם גדוד מערב וגם גדוד מזרח של ג'בליה והתחיל לשקם את עצמו. אתה רואה את זה גם בכמות החימושים שהצליחו להביא לשם, לכן החליטו בצה"ל להיכנס מחדש לג'בליה ובעוצמה רבה, בסדר גודל של אוגדה".

לגבי הפעולה הצבאית בג'נין הסביר: "פועלים כרגע כוחות של צה"ל. לפי דיווחים של פלסטינים, יש שם מחבל הרוג ושלושה מחבלים פצועים קשה. בצה"ל מאשרים שאכן יש פעילות כרגע כנגד מטרות מחבלים בג'נין. בתחילת השבוע חיל האוויר תקף בג'נין פעם ראשונה עם מטוסי קרב יעדים של המחבלים."

"צה"ל חזר למדיניות הסיכול הממוקד"

במהלך השיחה עדכן אשכנזי גם על המצב בצפון: "צה"ל לקח אחריות על חיסולו של קאסם סקלאווי, ראש מערך הרקטות והטילים של חיזבאללה בגזרה המערבית של גבול לבנון. צה"ל חזר למדיניות הסיכול הממוקד. אנחנו מדברים על סדר גודל של בין חמישה לשישה סיכולים כמעט מדי יום, שלפחות הלבנונים מדווחים וגם הסורים. זה מאוד משפיע כנראה על חיזבאללה, כי אנחנו רואים את התגובה שלהם. ירי מסיבי מהרגע שדובר צה"ל קיבל את האחריות על החיסול, אנחנו רואים אזעקות צבע אדום ביישובי הגליל המערבי והרבה מאוד אנשים שיוצאים למקלטים".

21/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רפיח - ארכיון
רפיח - ארכיון  |  צילום: עטיה מוחמד/פלאש90
Paris