אראל סג"ל

"להגיד שהם הפקירו אותן זה פשוט חילול הגבורה שלהם"

ידידיה זמורה, חברו של סגן יוחאי דוכן ז"ל שנפל בקרב בנחל עוז, סיפר: "להגיד שנסו על נפשם, המחבלים לא הצליחו להיכנס לחמ"ל. הם שמרו על הבנות"


הסרט 'חיילות של אף אחד', שגולל את סיפור הקרב ב-7 באוקטובר בחמ"ל התצפיתניות בנחל עוז, עורר ביקורות, תגובות שנויות במחלוקת ואף תדהמה בקרב משפחות הנופלים של חיילי גולני שנלחמו בנחל עוז עד מוות. יוצרת הסרט נועה אהרוני טענה כי החיילים שנלחמו לא חשבו ללכת לחמ"ל ולמיגונית, וכי הם הפקירו את הבנות במוצב. ידידיה זמורה, חברו של סגן יוחאי דוכן ז"ל שנפל בקרב על החמ"ל בנחל עוז, סיפר על התחושות הקשות שהצפייה בסרט עוררה בו ובקרב משפחות הנופלים. 

"האמת כשאני שמעתי את זה בפעם הראשונה, לא כך האמנתי לדברים שנועה אמרה. יוחאי נפל בחמ"ל בקרב גבורה לא אנושי. הוא הגיע בשבע בבוקר ושמר על הבנות בחמ"ל ביחד עם חבריו נמרוד אלירז, אבראהים חרובה ואיתי רון", אמר בצער. "הוא לא יצא מהחמ"ל, וצריך להגיד שהמחבלים לא הצליחו להיכנס לחמ"ל. הם שמרו על הבנות בצורה מושלמת עד שהם נפלו. וגם כשהתחילו לשרוף את החמ"ל, מי שהזהיר והצליח לברוח זה יוחאי, יוחאי ניסה לכבות שם את האש עד שאיבד את ההכרה ונהרג. הוא נלחם באמת בצורה לא אנושית", טען. "להגיד שהם הפקירו אותן זה פשוט חילול הגבורה שלהם", הדגיש.

"נחל עוז הוא סיפור גבורה מטורף של חיילי גולני, וחשוב שאנשים ידעו את זה. לספר את סיפור הגבורה של גדוד 13 של גולני. זה המינימום שאנחנו יכולים לעשות", סיכם ידידיה.

 

20/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג''ל
אראל סג''ל  |  צילום: 103fm
Paris