אודי סגל וענת דוידוב

"יש עלייה של 50% בפניות בנושא אלימות נגד נשים"

לילי בן עמי, מנכ"לית 'פורום מיכל סלה', הביאה את זעקת הנשים שחיות בפחד בבתיהן: "לפי המדד שלנו, כל 12 יום אישה נרצחת בתוך המשפחה מאז המלחמה"


12 נשים נרצחו מתחילת השנה ועד היום: לילי בן עמי, מנכ"לית ויו"ר 'פורום מיכל סלה', סיפרה על האירוע שצפוי להתקיים היום (ד') לפיתוח מיזמים חדשניים למניעת אלימות בבית. 

"יש עלייה של כחמישים אחוזים בכל מה שקשור לפניות של אלימות בתוך הבית. שבוע שעבר נרצחה אישה בבית, וגם שבוע לפניו. לפי המדד שלנו, כל 12 יום אישה נרצחת בתוך המשפחה מאז המלחמה", אמרה. "המלחמה הזו מעלה את הסטרס לכולנו בבית, ובבתים אלימים זה מגביר את האלימות. אנחנו רואות את זה אצלנו. גם נושא הנשקים שנכנסו להרבה מאוד בתים העלה את הפניות אלינו מצד נשים מאוימות".

עוד שיתפה כי "אנחנו כל חודש מעניקות הגנה באמצעות חברות הגנה פרטיות לעשרים נשים חדשות. כיום אנחנו הגענו למעל אלף נפשות שאנחנו מעניקות להן הגנה, וכולם מקרים שמוכרים על ידי המשטרה או הרווחה".

"היום אנחנו פותחות את אירוע השנתי שלנו, אני כרגע ברשות החדשנות, שהם השותפים שלנו. עוד מעט נעשה את ההזנקה. חברות הייטק, תעשייה, גם תעשייה אווירית, ואנחנו מפתחים פתרונות לביטחון בבית. בעקבות המלחמה אנחנו רואות שלצערנו ביטחון בבית זה לא משהו מובן מאליו, אנחנו רותמות את המוחות הכי טובים כדי לפתח פתרונות חדשניים", הוסיפה.

בן עמי המשיכה וסיפרה על פועלם של משרדי הממשלה כחלק מהמאבק באלימות נגד נשים. "משרד הרווחה, הם גם נותנים חסות לאירוע, גם משרד המשפטים, וכל שנה יש 50 אלף ש"ח פרסים למי שזוכים, גם השנה. שלושת המקומות הראשונים מקבלים 50 אלף ש"ח לפיתוח המיזמים. שר הרווחה התקשר אליי וביקש להעביר את כל תוכניות ההגנה למשרד שלו, זה בשלבים מאוד מתקדמים".

עריכה: שני רומנו

22/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


לילי בן עמי
לילי בן עמי  |  צילום: ניר קידר
Paris