גיא פלג

"שוב יש ניסיון של הימין להציג איזו סימטריה מדומיינת"

פלג פתח את התוכנית בהתייחסות לסערת סרטון המילואימניק: "אין להשוות איום באי התייצבות להתנדבות בימים רגילים, אל מול איום בהמרדה במהלך מלחמה"


בסוף השבוע הופץ ברשת סרטון של מילואימניק שעורר סערה גדולה, לאחר שקרא כי הוא ושאר החיילים יקשיבו אך ורק לראש הממשלה ולא לשר הביטחון ולרמטכ"ל. גיא פלג פתח את התוכנית עם התייחסות לכך. 

"שוב יש ניסיון של הימין להציג איזו סימטריה מדומיינת בין המכונים סרבנים, הלוא הם מיטב טייסינו המתנדבים, לבין אותו איש מילואים שנעצר הבוקר - שממש קרא לאי ציות לפקודה, ממש קרא למרד בשורות הצבא", אמר. 

"לדעתי אין כל מקום להשוואה. ברור שאין בדל דמיון, חרף הניסיונות של לשכת ראש הממשלה, של בנו, מעריציו וצייצני נתניהו. הרי הלוחמים שהתנגדו להפיכה השלטונית לא אמרו את שאמרו בלובשם מדים. הם אנשי מילואים שמתנדבים מרצונם החופשי והטוב עשרות ימי מילואים מעל המכסה המחייבת, מרצונם החופשי. לא דומה הדבר לאיש מילואים שנקרא להתייצב בצו 8 וגויס. כמובן שאין להשוות איום באי התייצבות להתנדבות בימים רגילים, אל מול איום בהמרדה במהלך מלחמה. איפה בכלל הדמיון?", תהה פלג. 

לדבריו, "רק נציין שההתייצבות למילואים של אלה שמעזים לכנות אותם סרבנים, הייתה מעל ומעבר, ואותם טייסים, הגם שלא רק אליהם מתכוונים, ולא רק אליהם אני מתכוון, אלה ממשיכים לטוס ולהפציץ ולסייע לכוחות, בין שהם סבורים שהתנהלות ההנהגה מצוינת או מי שממשיך לציית לפקודות ולבצע את תפקידו סביב השעון, חרף העובדה שבעיניו מדובר בניהול מלחמה כושל שמדרדר את ישראל לתהום". 

בהמשך תהה לגבי דעת המאזינים על תחקיר 'המקור' בעניין שרת התחבורה מירי רגב: "האם ועד כמה הופתעתם? עד כמה תהיו מופתעים אם למשל תחקיר דומה יתפרסם בעניינו של למשל דודי אמסלם?"

26/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris