איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הציבור לא מספיק מבין את הנזק שנגרם מהשחיתות"

ח"כ מרב מיכאלי על התנהלות שרת התחבורה מירי רגב, כפי שפורסם בתחקיר 'המקור': "זה לא מפתיע אותי בכלל"


רביב דרוקר פרסם ביום חמישי תחקיר מקיף וקשה במסגרת תוכנית 'המקור' (רשת 13) על התנהלותה של השרה מירי רגב במשרד התחבורה. ענת דוידוב שוחחה על כך ב־103fm עם חברת הכנסת ושרת התחבורה לשעבר מרב מיכאלי (העבודה), אשר הגיבה לפרסומים שעוררו סערה. 

לדבריה, "לצערי זה לא מפתיע אותי בכלל. ידעתי למה נכנסתי אחריה למשרד בסיבוב הקודם. שמענו לאורך כל הדרך מאנשי מקצוע במשרד, שאגב לא נשאר מהם כמעט אף אחד... העזיבות במשרד התחבורה ובחברות הממשלתיות שעובדות עם המשרד הן עצומות. באמת המשרד נשאר כמעט ריק מאנשי מקצוע שאו לא יכלו יותר לעבוד בתנאים האלה או שגרמו להם לעזוב או שפיטרו אותם בכל מיני דרכים. הציבור לא מספיק מבין את הנזק שנגרם מהשחיתות". 
עוד הוסיפה: "המשמעות היא שפרויקט חשמול הרכבת הכבדה שדרמטי לכלכלת ישראל ולזיהום האוויר נדחה - אנחנו הקדמנו אותו בשנה. אצלנו הייתה ועדת היגוי כל שלושה שבועות, ואצלה הוועדה לא כונסה מאז שהיא נבחרה. אני כבר לא מדברת על המטרו, פרויקט שלא אני התחלתי אותו, והם תקעו אותו לחלוטין, יש חוק מוכן מקצועי שמחכה, והם לא מקדמים את האירוע, אנשי המקצוע שמונו לרשות המטרו עזבו".

עד כה יש 170 הרוגים מתאונות דרכים, בכל שנת 2023 היו 141 הרוגים.
"ובתקופתנו היו עוד פחות. אנשי המקצוע שמיניתי התפטרו. הכסף שהוקצע לפרויקטים להתאמה ושדרוג הבטיחות לפי אשכולות, גם הוא נשדד לכל מיני מטרות אחרות, יש כספים שלשמחתי נעלנו".

הטענות היא שאת עצרת פיתוח כבישים ביהודה ושומרון.
"אגיד זאת שוב, לא עצרתי או ביטלתי אף פרויקט שהיה לפניי ביו"ש, אבל חד משמעית לא השקעתי כסף חדש, ואני לא מתביישת בזה. זה לא פוליטי ולא קשור לאנשי שלומי או לא. אני השקעתי השקעות אדירות בבית שמש, מודיעין עילית, דימונה, טירת הכרמל ונתניה, במקומות ליכודיים וחרדיים". השיבה.

השרה לשעבר סיכמה: "בסופו של דבר אפשר להסכים איתי או לא להסכים איתי או לחשוב שאני קיצונית גדולה, אבל אני באה לשרת את הציבור ולעשות את מה שטוב למדינת ישראל, בשביל זה שווה כל הדברים המאוד קשים בעבודה הזו. בסוף זה מה שאני באה לעשות".

"השחתה והזנחה של כל דבר מקצועי או ענייני"

בסיום השיחה ציינה את מחדלי טבח 7 באוקטובר ומתחה ביקורת על התנהלות ממשלות נתניהו: "קריסת הממשלה אחרי 7 באוקטובר היא תוצאה של כל שנות ממשלות נתניהו שמתנהלות ככה בדיוק. השחתה והזנחה של כל דבר מקצועי או ענייני. כל מי שמקצועי מוזז הצידה בטענה שהוא שמאלן או שמאלנית. זה דבר שהוא הרסני למדינת ישראל".

26/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מרב מיכאלי
מרב מיכאלי  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90
Paris