גיא פלג

"לצד מערכה מול אויבינו יש מערכה על החברה שלנו"

גיא פלג: "שתי פרשות מטלטלות את המדינה - פרשת מירי רגב ולצידה החקירה שהפכה גלויה עם עיכובם לחקירה של השופט איתן אורנשטיין ועו"ד אפי נוה"


בפתח התוכנית הביע גיא פלג את דעתו על הפרשות שעוררו סערה בשבוע האחרון: תחקיר 'המקור' על התנהלותה של מירי רגב כשרת תחבורה והמתח הגובר בין השר לביטחון הלאומי איתמר בן גביר למפכ"ל המשטרה קובי שבתאי.

לדבריו, "אנחנו בעיצומה של מלחמה עם סוגיות כבדות משקל, בראש ובראשונה החטופים, העקורים בצפון, המערכה בצפון. אבל דומה שבימים האחרונים אנחנו עסוקים גם בשחיתות הציבורית, בשחיתות השלטונית. שתי פרשות מטלטלות את המדינה: פרשת מירי רגב שרת התחבורה, התחקיר של 'המקור', ולצידה החקירה שהפכה גלויה, שנפתחה הבוקר עם עיכובם לחקירה של השופט איתן אורנשטיין והאיש שהיה הכל יכול במערכת המשפט - עו"ד אפי נוה. השניים נמצאים בעיצומה של חקירה אחרי שחוקרי המשטרה עכבו אותם לחקירה, ביצעו חיפושים גם בבתים שלהם, גם במשרדים שלהם".

בהמשך אמר: "אני מתאר לעצמי שתפסו טלפונים, מחשבים וכיו"ב. זה ממחיש לנו את מה שראוי שנחשוב, שנתייחס אליו בכובד ראש - שלצד מערכה מול אוייבנו יש מערכה על החברה שלנו. על דמותה, על טוהר המידות שבה, ואלה נושאים בהחלט כבדי משקל. בתווך כמובן כותרת רודפת כותרת: הניסיון שוב הגלוי לעין של השר לביטחון לאומי להשתלט ממש על משטרת ישראל, הקרב שמנהלת היועמ"שית כנגד המגמה הזו, האפשרות המדאיגה הזו, וגם מפכ"ל המשטרה שבתאי שמקורביו אומרים דברים שלא שמענו לאורך כל כהונתו של שבתאי, ובכלל זה בשנה וחצי האחרונות מאז מונה בן גביר לתפקיד שלו. שתי מערכות לפנינו, מערכות עצימות".

28/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris