איריס קול

"בחלומות שלי ראיתי את ברי שר איתי את השיר"

משה פרץ על הפרויקט 'מתוק מדבש' שבו השתתף גם ברי סחרוף, ועל החיבור לטקסים מהמקורות: "זה מעל הטבע, הרגשתי שאני צריך לעשות את המזמורים האלה"


הזמר והיוצר משה פרץ משיק בימים אלה פרויקט בשם 'מתוק מדבש' ובו הוא מארח אמנים שונים שמבצעים ביחד איתו שירים המבוססים על טקסטים מהמקורות. הסנונית הראשונה מהפרויקט היא השיר 'מזמור לתודה' שאותו מבצע פרץ ביחד עם ברי סחרוף ויניב בן משיח. 

בשיחה עם איריס קול הסביר פרץ על המטרה החשובה שלמענה הקליטו את האלבום, ועל שיתוף הפעולה עם ברי סחרוף. תחילה שיתף, "כל הפרויקט הולך לתרומה לשיקום חיילים פצועים ונפגעי חרדה לכל החיים. התמלוגים מהשירים של כל האלבום ילכו אליהם לכל החיים". 

עוד סיפר על המוזה שפתאום נחתה עליו בלילות ועל החיבור למקורות: "זה פרויקט שאני לא יודע איך הוא הגיע אליי, זה מעל הטבע. הרגשתי שאני צריך לעשות את המזמורים האלה. חלמתי עליהם בלילה. כל האנשים שמשתתפים זה אנשים שפתאום נפלו לי בתוך המוזה, אני לא יודע איך להסביר איך זה הגיע אליי".

לסיום שיתף כיצד רתם את ברי סחרוף לפרויקט החשוב: "בחלומות שלי ראיתי את ברי סחרוף שר איתי את השיר הזה. המטרה היא לאחד, להגיע לקצוות המוזיקליים של כל אחד, וגם להראות את הייחוד של עם ישראל, כמה הוא מגוון. בסופו של דבר אנחנו בזהות משותפת של עם אחד כשהמטרה של עמים אחרים היא באמת למחוק אותנו בגלל הזהות שלנו ולא שום דבר אחר. התקשרתי לברי סחרוף, והוא ישר אמר לי 'כן'. נפגשנו באולפן, והוא ניגן והקליט ביחד עם יניב בן משיח, והכול זרם, הכול היה במחשבה טובה". 

האזינו לשיר

29/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


משה פרץ
משה פרץ  |  צילום: פלאש90
Paris