איפה הכסף
עם ענת דוידוב

עובדים פלסטינים מסתננים באופן לא חוקי?

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו): "להגיד שיש 8,000 פלסטינים שעובדים בישראל זה שקר, כי המספרים כנראה הרבה יותר גדולים"


ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) שוחחה עם ענת דוידוב ב-103fm ותקפה את התנהלות המדינה בכל הקשור בכניסת עובדים פלסטינים לעבודה בישראל בזמן מלחמת 'חרבות ברזל'.

"המדינה הזו לא מנוהלת, אין מדיניות", אמרה בפתח דבריה. "יש 8,000 עובדים פלסטינים שנכנסים לתחומי מדינת ישראל ל-2,300 עסקים שקיבלו אישור חריג. האם משטרת ישראל קיבלה את רשימת העסקים שמותר להם להעסיק פלסטינים? התשובה היא לא".

"מה היו הקריטריונים לאותם העסקים?", שאלה. "נאמר שמותר להעסיק 8,000 פלסטינים בבריאות וסיעוד, במפעלים חיוניים ובמלונאות. ומשטרת ישראל אומרת שיש פלסטינים שעובדים גם בתחום החקלאות ובתחומים אחרים". 

"זה ישראבלוף"

"אני אגלה לך משהו? זה ישראבלוף. אולי באופן רשמי יש 8,000 פועלים שמותר להם להיכנס לפי האישורים האלו, אבל בפועל יש פלסטינים עם אישורים בתוקף, ומתפ"ש ממשיך להעניק אישורים בתוקף, והם מסתננים לפה באופן לא חוקי", טענה.

"אף אחד לא יודע בכמה פועלים מדובר, כי אף אחד לא בדק את זה עד עכשיו. הם 'כאילו' באישור, צריך שיהיה להם גם אישור עבודה וגם אישור כניסה. מתפ"ש ממשיך להנפיק אישורים ביו"ש בלי בידוק ביטחוני, והם עוברים לשטח ישראל, וכשמשטרת ישראל בודקת אותם יש להם אישורי עבודה", אמרה.

"קורים פה דברים מתחת לפני השטח שלא נוח לספר עליהם"

"משרד הביטחון ומתאם הפעולות בשטחים באופן רשמי לא באים לדיונים בכנסת. כנראה שהשאלות שלנו והתשובות שהם יצטרכו לתת מאוד לא נוחות להם. למה הם מסרבים להגיע לדיון? כי הם פשוט מסתירים את המידע".

"קורים פה דברים מתחת לפני השטח שלא נוח לספר עליהם, כי תהיה פה סערה ציבורית. להגיד שיש לנו 8,000 פלסטינים שעובדים בתחומי מדינת ישראל זה שקר. מדובר במספרים הרבה יותר גדולים, אבל אין לנו שום יכולת לבדוק את זה", הוסיפה.

בסיום השיחה סיכמה: "אני שליחת ציבור, אני עושה את זה בשליחות של כולם, ואני בטוחה שהנושא הזה מספיק חשוב. לפני כמה ימים תפסו שב"חים בסניף רמי לוי בחדרה, תתארי לעצמך איזה פחד אלוהים זה, שב"חים שלא יודעים מי הם והם לא נבדקו. זה מפחיד, זה פגיעה בביטחון. הפיגוע שהיה ברעננה? היה שם שב"ח שעבד במוסך, שרצח אישה ופצע רבים - שב"חים הם פגיעה בביטחון האישי שלנו".

עריכה: אליעזר בן יהודה

04/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יוליה מלינובסקי
יוליה מלינובסקי  |  צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90
Paris