בן כספית ואריה אלדד

"נסראללה עם ביטחון עצמי מאוד גבוה"

אל"מ (מיל') קובי מרום בדברים קשים על המצב: "לכן אינו חושש מהתקפה ישראלית" • הבהיר: "המחירים של מלחמה כוללת עם חיזבאללה הם קשים מאוד"


אל"מ (מיל') קובי מרום, לשעבר מפקד חטיבות החרמון וחירם, ומומחה לזירה הצפונית, שוחח עם אריה אלדד ובן כספית ב-103fm ותיאר את המצב הכואב בצפון ואת מצב החיזבאללה מול מדינת ישראל.

לדבריו: "אנחנו במציאות מאוד קשה, יש כאן הסלמה ברורה שברור לי למה היא מתרחשת - אנו פוגעים במטרות שכואבות לחיזבאללה והוא מגיב בצורה קשה. ונסראללה בביטחון עצמי מאוד גבוה, הוא רואה את צה"ל מושקע כולו בדרום, את הוויכוח בתוך החברה הישראלית, את הלחץ הבינלאומי, את האמברגו האמריקני על חלק מהתחמושת ולכן הוא לא חושש ממתקפה ישראלית, הוא קורא אותנו מצוין".

"החיזבאללה הוא ארגון לומד, הוא מפעיל את האש בשבועות האחרונים בצורה מתוחכמת ויוצאת מן הכלל. הוא מפעיל יכולות שיש לנו בעיה לפגוע וליירט אותם. שהם כטב"מים, נ"טים, טילי בורקאן, ומטחים כבדים המאתגרים את המערך. צריך לומר ביושר אחרי 8 חודשים אנחנו בפלונטר אסטרטגי, הפעלת האש של צה"ל לא מצליחה לשנות את המציאות, ויש פה מבוי סתום לחלוטין הפוגע בהרתעה הישראלית", הסביר.

"הצפון נטוש, בוער ומופקר וקבינט המלחמה שזה כל תפקידו אפילו לא דן בנושא"

עוד הוסיף: "החברים בטהרן יושבים והם מאוד מרוצים, ישראל במבוי סתום, הקבינט לא מחליט והם מרוצים ממה שהם רואים. אני אומר מידיעה שקבינט המלחמה בחודשים האחרונים לא הקדיש אפילו דיון אחד לנעשה בצפון, זה פשוט לא יאמן. הצפון נטוש, בוער ומופקר וקבינט המלחמה שזה כל תפקידו אפילו לא דן בנושא ומגדיר מה המטרה ובאילו מנופים יש לשנות את המצב".

אל"מ (מיל') קובי מרום לא חסך בביקורת: "כתושב הצפון, אני רואה את המראות האלה, יש פה נטישה מוחלטת והפקרה. פשוט ממשלה שאיבדה את הצפון. האנשים פה בלי תקווה ואופק, אפילו בתחום האזרחי לקח לממשלה 8 חודשים להחליט על תקציב חלקי".

בסיום השיחה סיכם מה על ישראל לעשות בנידון: "ישראל הייתה חייבת להפעיל מנופים הרבה יותר משמעותיים, לדוגמא לפנות מאות אלפי פליטים מדרום לבנון לביירות שיפעילו לחץ, או להעצים את האש הרבה יותר שבכפרי המגע לא תהיה תשתית אחת של החיזבאללה".

"לכל האלה שרוצים לרוץ למלחמה בלבנון אני מציע להירגע. המחירים למלחמה כוללת עם חיזבאללה הם קשים מאוד. יכול להיות שנתדרדר לשם אבל בטח שלא הולכים לשם בצורה יזומה. האמריקנים גם לא יתנו לנו ליזום, אנו תלויים בהם, ולכן נצטרך ליצור סיכוי למאמץ דיפלומטי לשטח מפורז ושינוי טוטאלי של מדיניות ההבלגה וההכלה למנהיגות שלוקחת סיכונים, אם זה לא יקרה נצא בלית ברירה למלחמה", הבהיר.

עריכה: אליעזר בן יהודה

04/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


קובי מרום
קובי מרום  |  צילום: עומר מרום
Paris