בן כספית ואריה אלדד

"עסקה רעה מאוד שמרחיקה את החטופים מביתם"

ח"כ עמית הלוי התייחס למתווה המוצע לעסקת חטופים: "ארה"ב נותנת גיבוי בפועל לאינטרסים שעולים בקנה אחד עם האינטרסים של חמאס"


ח"כ עמית הלוי (הליכוד) שוחח עם אריה אלדד ובן כספית ב-103fm והביע עמדה נחרצת כנגד עסקת החטופים שעומדת על הפרק.

לדבריו, "זו עסקה רעה מאוד, היא מרחיקה את החטופים מביתם, היא פוגעת בהם. גם אחרי תיקוני נתניהו מהיממה האחרונה, מרכיבי המתווה שפורסמו פשוט מביאים אותנו לקריסה מוחלטת, אין שום משמעות למילה הפוגה, אם יחזרו העזתים לצפון זו תהיה סוף המלחמה. אנחנו נצטרך להתחיל הכל מהתחלה וזה לא משהו שמתקבל על הדעת ולא על המצפון".

נתניהו בעצם מוכן ללכת לעסקה המסיימת את המלחמה?
"אני קיבלתי על עצמי שאני לא דוברו של נתניהו, אני חושב שהוא עומד בגבורה רבה מול שטף פלסטיני, אבל אני נגד העסקה הזו באופן מלא", השיב.

עוד הוסיף: "אני חושב שהדברים שמופיעים בעסקה הזו הם רעים מאוד. החמאס רואה את החטופים לא כבני אדם, אלא ככלי נשק. סינוואר לא ימסור אותם בהתנדבות, בניגוד לעסקה הקודמת שהוא באמת חשב שישראל תעשה תוכנית מבצעית כמו שצריך הוא נדרש לעצור את זה. היום כל הווקטורים לטובתו".

"ארה"ב נותנת גיבוי בפועל לאינטרסים שעולים בקנה אחד עם האינטרסים של חמאס בלחץ שהיא מפעילה עלינו. סינוואר מקבל תמיכה מאינטלקטואלים מקולומביה, הוא לא צריך למהר משום מקום. הוא נותן חטופים רק לפי כללי ה'הודנא', רק אם זה ישרת את הניצחון שלו", טען. 

"לומר שנתניהו לא מעוניין בהחזרת החטופים? אלו דברים חמורים מאוד"

כשנשאל על הטענה שראש הממשלה נתניהו מאריך את המלחמה מסיבות פוליטיות, השיב: "האמירות האלו שנשמעות גם מתוך ישראל צריכות להיות מחוץ לקווים הלגיטימיים של השיח שלנו, לומר שנתניהו לא מעוניין בהחזרת החטופים? אלו דברים חמורים מאוד, פשוט דברים מרושעים שאין להם מקום. אין מישהו אחד בארץ הזו שלא רוצה לראות את החטופים בבית, יש ויכוח לגיטימי מהי הדרך הנכונה".

"מי רוצה להאריך את המלחמה? המטרה היא לסיים את המלחמה. אם סיום המלחמה הכוונה היא שחמאס יתכנן את הטבח הבא - צריך להפנות את השאלה לביידן. אני חושב שבכוחנו לנצח, ואנו צריכים לשנות את התוכנית המבצעית", הבהיר. 

לטענתו, "התוכנית הזו שמעניקה לחמאס את כל מוקדי השליטה האסטרטגים ברצועת עזה לא יכולה להביא לניצחון. הפארסה הזו, אני לא יודע באיזה בית ספר צבאי לומדים שבלי לשלוט אפשר לנצח. כשחמאס שולט בדלק, בהברחות, ובסיוע לאוכלוסייה אתה לא יכול לנצח אותו".

בסיום השיחה סיכם: "הבעיה שלנו מאוד עמוקה, היא לא שאלה של איש כזה או ממשלה אחרת - אני לא אומר שאין אחריות לממשלה, אבל אני אומר לך שמערכות שלמות נגועות בעולם מושגים לא רלוונטי".

עריכה: אליעזר בן יהודה

04/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עמית הלוי
עמית הלוי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris