אודי סגל וענת דוידוב

"לנתניהו יש רוב לכל עסקה שתגיע לממשלה"

טל שלו התייחסה לאפשרות של עסקת חטופים וטענה כי "החרדים תומכים, רוב הליכוד גם יתמוך" • כבל על תמיכת הסיעות החרדיות: "אני לא מופתע"


המפלגות החרדיות בממשלה ש"ס ויהדות התורה הוציאו הודעות תואמות שבהן הביעו תמיכה בעסקת חטופים אפשרית גם במחיר של הפסקת הלחימה. טל שלו ('וואלה') ואיתן כבל (103fm) פרשו את משנתם בסוגיה. 

"אני חושבת שההודעות האלה מאוד חשובות. יש להן חשיבות בגלל השיח. השיח הדתי בממשלה עד ההודעות האלה נשלט על ידי בן גביר וסמוטריץ', בעיקר סמוטריץ' שכבר נפגש עם הרבנים הקיצוניים שלו. לכן בעיניי האמירה של המפלגות החרדיות חשובה ברמת השיח לגבי פדיון שבויים והחשיבות של המצווה הזאת ולגבי זה שהם בכל מקרה יתמכו בעסקה בגלל השיח. ב', יש לזה חשיבות ציבורית. לנתניהו יש רוב לכל עסקה שתגיע לממשלה. החרדים תומכים, רוב הליכוד גם יתמוך". 

כבל טען: "כמעט ברוב האירועים המכריעים בנושאים המדיניים המפלגות החרדיות תמכו תמיד או כמעט תמיד בנתניהו. יש לזה חשיבות מאוד גדולה בהתייחסות לדעת הקהל. בעיקר מול סמוטריץ' ובן גביר. זו הזדמנות אמיתית מצידם להסיט את העניין מהנושא המרכזי. הם מעלים התייחסות חיובית, ויש להם פה את הנקודות לפי דעתם. אני לא מופתע. אין לי ספק שנתניהו עודד אותם לעניין הזה".

05/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris