ניסים משעל וטל שלו

"במקום להתעסק בניצחון המוחלט, מתייצב לעשות תעמולה"

ראש עיריית ק"ש אביחי שטרן בתגובה לביקור רה"מ בעיר לצד מועמד הליכוד לראשות העירייה • זעק: "למה 8 חודשים אנחנו עדיין שומעים גמגומים?"


אתמול (ד') ביקר ראש הממשלה בנימין נתניהו במוקדי השרפות בקריית שמונה לאחר השבוע הקשה בצפון, אך אליו התלווה המועמד לראשות העייריה מטעם הליכוד אלי זפרני ולא ראש העירייה המכהן אביחי שטרן, שעימו בחר נתניהו שלא להיפגש. שטרן שוחח עם ניסים משעל וגאולה אבן סער והגיב לדברים. 

"התקשר להתנצל?", התעניינו צמד המגישים, ושטרן הודה : "לא, אבל זו לא ההתנצלות. הסיפור הוא לא האגו שלי או פגיעה בתושבי קריית שמונה. זה שראש ממשלה בזמן מלחמה, אולי מהקשות שידעה המדינה, בטוח הארוכה ביותר, שמעל למאה אלף תושבים בצפון עקורים מבתיהם, במקום להתעסק בניצחון המוחלט - עסוק להוציא מכתב על שימוש בסרטונים ומשאבי הרשות כתעמולת בחירות ולמחרת בבוקר מתייצב לעשות את אותה תעמולה עם מועמד הליכוד".

עוד הסביר כי "ידעתי בבוקר, חייג אליי מנהל אגף החירום והביטחון, אמר לי 'אתה יודע שראש הממשלה מגיע?', וככה גיליתי את זה. ביקשתי מהלשכה לבדוק רגע, אף אחד לא דיבר איתנו. מהלשכה שלי ניסו להשיג כל גורם אפשרי מהלשכה לדעת אם זה קורה או לא, לא הצלחנו להשיג אותם, ואז אתה רואה חצי שעה אחרי את הפרסום של התמונות".

"שלא ייפגש איתי, שייפגש עם מנהלי אגפים, מנהלי האזורים שפזורים בכל רחבי הארץ. שישמע מה באמת הצרכים, מה עובר על תושבי קריית שמונה, את בעיות הרישום לשנת הלימודים הבאה", זעק. "המון תושבים מבולבלים, לא יודעים אם רושמים את הילד בקריית שמונה או ביישוב שהם נמצאים. כמובן שהיישובים אומרים להם 'אנחנו לא רוצים אתכם, קודם הילדים שלנו'".

שטרן המשיך וסיפר כי "היום כבר יש משהו בסביבות ה־1,500 תושבים שנשארו בעיר מתוך 24 אלף. הם פזורים היום במעל ל־300 בתי מלון. אם אנחנו מכלילים את הפינוי העצמאי, אנחנו פזורים ב־460 יישובים במדינת ישראל - מצב לא נורמלי. הקמנו ארבעה בתי ספר של מפונים, מיסודי עד תיכון, מעונות יום לתינוקות. לנסות להמשיך ולתת את הרציפות, התושבים בסוף מכירים את ראש העיר, אנחנו האבא והאימא שלהם".

"כשאין לי תשובות עבורם, למה שמונה חודשים אנחנו עדיין שומעים גמגומים? ישבנו מספיק זמן בשקט, לא הגיוני שעד היום אין אפילו תוכניו, ואף אחד לא יודע מה המטרות בצפון", תקף. "יש גם סקר שעשתה מכללת תל חי, וגם מחקר שאנחנו עשינו, ולצערי בשניהם עולה תמונה מאוד מדאיגה - 40 אחוזים מתושבי קריית שמונה הודיעו שהם לא חוזרים הביתה. 13 אחוזים אמרו שלא משנה מה, הם לא חוזרים. זה כנראה יותר, אנשים לא יעבירו את הכתובת כי יש פיצויים. ביום שזה ייגמר נראה עוד יותר אנשים. עוד 18 אחוזים השיבו שבסבירות גבוהה לא יחזרו".

באשר לדבריו של ראש הממשלה לאחר ביקורו אתמול (ד') בצפון אמר: "אנחנו שומעים את זה כבר שמונה חודשים. די, אולי הגיע הזמן שנשמע פחות דיבורים ויותר מעשים? אנחנו נלחמים מול מדינת לבנון, חיזבאללה חלק מהפרלמנט שלו, ואנחנו בתופסת. אנחנו עושים עוול, אנחנו רק מגדילים את המפלצת ועוזרים לו למתג את עצמו כמגן לבנון. במקום להפציץ מטרות חיזבאללה - על כל טיל שעף לעבר ישראל יהיו עשרות טילים על הרי לבנון. אפשר להפציץ יעדים כמו נמלים, תחנות כוח, גשרים, כבישים ולגבות את המחיר ממדינת לבנון".

"כשאנחנו נשים תג מחיר כזה שעל כל טיל זה יהיה המחיר שהם ישלמו - נגרום להם להבין שמי שמביא עליהם את ההרס והחורבן זה חיזבאללה", הכריז לסיום.

עריכה: שני רומנו

06/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris