רון קופמן ואריה אלדד

מה יקרה בתום האולטימטום של גנץ?

טל שניידר ('זמן ישראל'): "חושבת שב-48 השעות הקרובות יהיה שינוי פוליטי" • ישראל כהן ('קול ברמה'): "חושב שנוצרו פה תנאים אחרים"


טל שניידר, הכתבת הפוליטית והמדינית של 'זמן ישראל', וישראל כהן, מרדיו 'קול ברמה', בהערכה כיצד תיראה המפה הפוליטית בתקופה הקרובה. מה יקרה בזירה הפוליטית במוצאי שבת?.

כהן: "לכאורה אותו אולטימטם של השמונה ביוני אמור לקרות, אבל אני חושב שנוצרו פה תנאים אחרים". בדבריו התייחס לתמיכת החרדים בעסקה: "אנחנו בנקודה קריטית שבה חשוב שיהיו בפנים ולא יתנו לקולות הקיצוניים לשלוט בנושא".

שניידר: "גנץ לא יוציא הודעות בשבת, ולכן יכול להיות שזה יידחה ליום ראשון. אבל אני כן חושבת שב-48 השעות הקרובות יהיה שינוי פוליטי".

כהן המשיך: "יש שני קולות במפלגות החרדיות לגבי מה כדאי לעשות. מה נעשה? נפרוש מהקואליציה ונשחק לידי אלו שרוצים לפרק אותה? ומה יבוא במקום?". הוא ציין כי מצד שני יש מחשבה שדווקא היועצת המשפטית לממשלה מפריעה לממשלה. ויתכן שלממשלה יותר שמאלית או מתונה, יהיה  יותר קל לשים את הנושא במקום פחות מרכזי, היות שלדבריו מבחינתם זה 'להעיף את ביבי'.

שניידר: "אנחנו מרגישים את הבחירות כי כולם מתנהלים כך פוליטית. מצד שני קשה לחזות פה 15 דקות קדימה". אז מתי תהיינה בחירות? שניידר: "לא חושבת שנובמבר 26. אני סימנתי לי את מרץ 25 כי זהו התקציב, ויתחילו לעוף האשמות לכל הכיוונים. המצב כל כך בעייתי, ששם נראה שזה לא יחזיק מעמד".

07/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בני גנץ
בני גנץ  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris