אודי סגל וענת דוידוב

"הם בחרו להיות לוחמים, בחרו בזה בדרך חיים"

ניצב בדימוס זוהר דביר, לשעבר מפקד הימ"מ, התייחס לפעילות היחידה: "הם עושים את זה מתוך אמונה שלמה בצדקת הדרך וכדי להגן על עם ישראל"


פעילות וגבורת הימ"מ לאורך תקופת המלחמה כבר ידועה לרבים. בכירים במערכת הביטחון הודיעו כי ישנו את שם המבצע ל"מבצע ארנון" על שמו של פקד ארנון זמורה ז"ל שנהרג בעת הפעילות לשחרור החטופים אמש (ש'). ניצב בדימוס זוהר דביר, לשעבר סגן המפכ"ל ומפקד הימ"מ, הסביר על פעילות היחידה והייחודיות שלה.  

"היחידה היא יחידת קומנדו לכל דבר", טען דביר. "הימ"מ יודעים לנוע לעבר יעד בכל מיני דרכים. להגיע, לאתר את היעד ולפעול בצורה ממוקדת. היא לא קשורה לאזור מסוים שכל התנאים הם לטובתך. יש דברים שאי אפשר לדבר עליהם, אבל כבר מזמן זה חורג מהגבולות של יחידה טקטית", הסביר. "זה ליטוש של מאות אם לא אלפי מבצעים. גם השב"כ וגם הימ"מ אלה אנשים שנשארים לאורך זמן. כאן זה שנים על גבי שנים. יכול להיות 10-5 שנים"

"הם בחרו להיות לוחמים לאורך שנים. בחרו בזה בדרך חיים. אין להם את ההתלהבות הראשונית. הם עברו את הדברים במהלך שירות קרבי והם המשיכו בעיניים פקוחות לבחור בזה גם לאחר מכן. אלה אנשים עם ילדים שנותנים נשיקה לילד ומאמינים שיראו אותו גם בערב", אמר. "הם עושים את זה מתוך אמונה שלמה בצדקת הדרך וכדי להגן על עם ישראל", הדגיש. 

09/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חילוץ החטופים
חילוץ החטופים  |  צילום: דובר צה"ל
Paris