בן כספית ואריה אלדד

"הגענו לאפשרות לחלץ את 4 החטופים כתוצאה מלחץ צבאי"

אלוף (מיל') יפתח רון־טל, לשעבר מפקד זרוע היבשה, על המבצע לחילוץ החטופים: "ההצלחה צריכה ללמד אותנו להמשיך ולכתוש את חמאס"


אלוף (מיל') יפתח רון טל, לשעבר מפקד זרוע היבשה, שוחח עם ליאת רון ואריה אלדד ב־103fm על המבצע לחילוץ החטופים: "אני חושב שזה נותן לנו הרבה מאוד תקווה. אני מאוד מקווה שזה גם יביא את הנחישות הכל כך נדרשת להמשיך להילחם".  

לדבריו, "אני חושב שהדבר הכי חשוב שהמבצע הזה וההצלחה שלו מלמדים אותנו זה שאנחנו צריכים להיות נחושים ולהמשיך לתקוף על מנת להשמיד, לנטרל, לפרק, להרוס גם את היכולות הצבאיות של חמאס וגם את היכולות השלטוניות שלו".

"החמאס חטף מכה מאוד קשה, ואל לנו לתת לו להתאושש. אני חושב שהגענו לאפשרות לחלץ את החטופים כתוצאה מלחץ צבאי - זה הולך ביחד. הלחץ הצבאי, לפי מיטב השיפוט שלי, מאפשר את ההזדמנויות המודיעיניות והמבצעיות", הוסיף.

"לא מפסיקים מלחמה לפני הכרעה"

בהמשך נשאל רון טל נשאל באשר למשא ומתן שעשוי לסיים את המלחמה: "לא מפסיקים מלחמה לפני הכרעה", אמר, "אני לא נגד עסקת חטופים, אבל בלבד שלא נסכים להפסקת המלחמה. גם דרך מבצעים כמו שהיו אתמול, וגם באמצעות התקרבות לעסקה, לא תהיה לחמאס ברירה אלא לקבל אותה. מי שצריך להתחנן לעסקה זה החמאס ולא אנחנו".

לקראת סיום השיחה הזכיר כי העיניים נשואות גם צפונה: "ככל שנכריע ברצועת עזה את החמאס, נוכל להתפנות למאמץ העיקרי החשוב לקיומה ובטחונה של מדינת ישראל, וזה הקרב נגד החיזבאללה. כיום אנחנו במגננה, אנחנו בהתשה. אנחנו נלחמים בחיזבאללה בשטחנו, זה מה שיחזיר את התושבים שלנו הביתה?".

עריכה: אחיעד לוק

 

09/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


חייל צה"ל בעזה
חייל צה"ל בעזה  |  צילום: דובר צה"ל
Paris