בן כספית ואריה אלדד

"צריכות להיות סנקציות אישיות על מי שלא משרת"

ח"כ משה סעדה על חוק הגיוס: "לא נצביע לחוק כפי שהוא" • הוסיף: "גלנט הולך להצביע נגד הממשלה, וכולנו יודעים את המשמעות"


הלילה (ב') צפוי לעלות להצבעה חוק הגיוס שמעורר סערה קשה בציבור. חבר הכנסת משה סעדה (הליכוד) התייחס לכך: "יש לי שלושה ילדים בצבא, שלושתם משרתים, וזו זכות גדולה. ולכן אני אומר כאבא לילדים שמשרתים שהחוק לא ערכי. ההצבעה היום היא טכנית, אבל לא נצביע לחוק כפי שהוא, כי במקום יעדי גיוס צריכות להיות מכסות פטור לתלמידי ישיבה". 

לדבריו, "מבחינתנו, במקום יעדי גיוס לחיילים, צריכות להיות מכסות פטור לתלמידי ישיבה. אסור שיהיו סנקציות על המוסדות, צריכות להיות סנקציות אישיות על מי שלא משרת". 

בהמשך התייחס לקולות נגד חבר הכנסת בני גנץ לאחר שפרש מהממשלה: "מצר על כך שהוא נטש אתמול את הספינה. החוסן של החיילים הוא באחדות שלנו, וגם משפחות החטופים ביקשו ממנו לא לעזוב. אני חושב שחייבים להרחיב את השורות ולצרף את גדעון סער לממשלה, אנחנו בעיצומה של מלחמה בכל החזיתות ובכל הכוח, ואנחנו צריכים כמה שיותר אנשים ולהיות כמה שיותר מאוחדים"

"מי שפועל ככה יוצא נגד התפיסה הלאומית של הליכוד"

במהלך השיחה גם ביקר את התנהלותו של שר הביטחון: "אני חושב שגלנט הולך להצביע נגד הממשלה, וכולנו יודעים את המשמעות. מי שפועל ככה ויוצא נגד התפיסה הלאומית של הליכוד, מי שמדבר על הפקרת ציר פילדלפי לגורמים פלסטינים ולהחזיר את הרשות זה גלנט. לא חוכמה להגיד סיסמאות נבובות ולא לשלם על זה מחיר. הוא שר הביטחון, אם הוא לא מעריך את הממשלה, אני מצפה ממנו בערכיות שלו לקום ולעזוב."

עריכה: אחיעד לוק

10/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


משה סעדה
משה סעדה  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris