רון קופמן ואריה אלדד

"הסוסים תפסו אותו חזק, והוא נהיה הכי מקצועי בהכול"

דבורה סעדון, אימו של סמל ראשון הלל שמואל סעדון ז"ל, שיתפה בשיפוץ שעוברת חוות הסוסים "נווה שריה", שהייתה מקום אהוב ומשנה חיים לבנה בילדותו


סמל ראשון הלל שמואל סעדון ז"ל, לוחם בסיירת הנח"ל, נפל ב-7 באוקטובר בקרב על מוצב סופה. בימים אלה מרחיבים את חוות הסוסים בכפר הנוער "נווה שריה" שנמצא בברוש הבקעה. החווה הייתה המקום של הלל ברוב שנות ילדותו, וכיום החווה החדשה תישא את שמו וזכרו. 

"המקום היום הוא מקום שעבר הרבה גלגולים. היום זה כפר נוער. אלה נערים שפחות הסתדר להם המסגרות הסטנדרטיות. יש להם כמה מסלולים, המסלול העיקרי הוא חוות הסוסים. הנערים עוברים מסלול העצמה עם הסוסים ומדריכים ילדים וחוגים", סיפרה על חוות הסוסים האהובה. 

"בשנה הראשונה של הלל שם התחילו להקים את החווה. הוא לא היה מחובר לעולם הסוסים לפני כן. הוא מאוד מוכשר בידיים, אז הוא ממש בנה את החווה. זה תפס אותו חזק, והוא נהיה הכי מקצועי בהכול. עבור הורים לראות את הילד שלהם עובר כזה תהליך זה מטורף. זה הוציא את כל היכולות שהיו לו בפנים. שלוש שנים הוא היה קם בשש בבוקר לטפל בסוסים עד השעות הקטנות של הלילה", שיתפה בדרכו של הלל בתוך חוות הסוסים. היא ציינה לבסוף כי ישנו פרויקט של גיוס המונים עבור המעוניינים שנקרא "לא מפסיקים להלל". 

14/06/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הלל משה סעדון ז"ל
הלל משה סעדון ז"ל  |  צילום: דובר צה"ל
Paris