ינון מגל ובן כספית

"הימין קיבל מדינה במצב מצוין ומחזיר אותה בכאוס מוחלט"

ינון מגל על העם היהודי ועל כוחו של מחנה הימין: "אנחנו עם האמת, נצח ישראל לא ישקר" • אופנהיימר זעם: "שלטון הימין עושה השמדת ערך למדינת ישראל"


בפתח השעה השנייה שוחחו ינון מגל ויריב אופנהיימר על המשבר בחברה הישראלית לאורך תקופת המלחמה, על החשש כי ההסתה הפוליטית עלולה להוביל למעשים קיצוניים ועל הפתרון וסוגיית הפלסטינים ביום שאחרי. 

"אני בהשקפת העולם שלי כוח הוא לא פתרון לכל דבר", אמר אופנהיימר. "אני קראתי את לשון החוק. לא רק תוכן הדברים אלא הנסיבות הן חלק מהחקירה. אתה במספר העוקבים שלך יכול לגרום לאנשים לעשות דברים. אני לא חושב שצריך לחקור אותך. אתה עוצם עיניים מול המציאות. האלימות מגיעה מהמחנה שלך. הערוץ שלך, ערוץ 14, אתה כמו הדילר של הסמים בישראל. אתה מכניס בעם מלחמות דת ומלחמות פנימיות. אתה מעוור את עיני הציבור. מי שאומר אין עם פלסטיני מוכר אשליות לציבור. הפלסטינים נמצאים כאן ואנחנו שולטים בהם", האשים אופנהיימר את ינון. "מנסים להפיל את הכישלונות של הממשלה על מי שמרסן אותם כמו בג"ץ והיועמ"שית", הדגיש אופנהיימר. 

"לא נותנים לגיטימציה לשלטון הימין להתקיים. כל דבר זה רע. אני קורא את העיתונים בשבת. אני קורא כמה רעל. האנשים שמפיצים הכי הרבה רעל מדברים על מכונת הרעל. רן דנקר למשל, שעשה שנה וחצי צבא, מדבר. 'הם גומרים אותנו מבפנים כמו סרטן'. הוא טוען שהם מפלגים ומשסעים, אבל הוא קורא לשרוף את הרחובות. אתם רק שונאים. הימין מרים את ראשו. כמה רעל אתם מזרקים לנו לראש. הארץ מקיאה אתכם. לכו תתבוללו. אין לכם כלום בלי הישראליות. כל אחד מאיים - המהנדסים, העורכי דין, ההייטקיסטים. הפרושים שרדו, אנחנו נכתוב את ההיסטוריה כי אנחנו עם האמת. מה שכתוב בתלמוד ובמשנה זה מה שנשאר. נצח ישראל לא ישקר", נזכר מגל בשורשי ההיסטוריה היהודית והתמלא באמונה שהעם היהודי ישרוד למרות כל האיומים שניצבים מולו. 

"הימין קיבל מדינה במצב מצוין, ואתם מחזירים אותה בכאוס מוחלט", זעם אופנהיימר. "יש מודעות אבל, יש חטופים. אתם עושים השמדת ערך למדינת ישראל. הפקרנו את הדרום, איבדנו את הצפון. כמה דורות חיילי צה"ל יתבוססו בבוץ של עזה. זה הסמים שאתה מנסה למכור, ינון, ואין להם קונים", תקף אופנהיימר את מגל. "אתם מפחדים ללכת לבחירות", טען אופנהיימר בהמשך. 

07/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יריב אופנהיימר
יריב אופנהיימר  |  צילום: 103fm
Paris