ינון מגל ובן כספית

"הפגנה על קברו של יוני נתניהו? פתולוגיה מופרעת"

ינון מגל על ההפגנות נגד רה"מ באזכרת אחיו: "הולכים ועושים הפגנה על קבר? תצאו מהטירוף" • אופנהיימר טען מנגד: "נתניהו האחרון שיטיף מוסר"


בפתח התוכנית שוחחו ינון מגל ויריב אופנהיימר על המחלוקות הציבוריות הבוערות היום: הדיווחים על עסקת חטופים, ההפגנות נגד הממשלה, אירוע האזכרה של יוני נתניהו ופינוי המאחז הלא חוקי בבנימין. 

"אתה אדם קטן, ינון, יש לך פעם אחת ולבוא ולהיות חלק מהצלת חיי יהודים. תבוא ותגיד זה עצוב לשמור את נתניהו בשלטון. אותך לא מעניינת העסקה, אתה רוצה מלחמה אין־סופית שהיעדים שלה בלתי ניתנים להשגה. החטופים לא מעניינים אותך", אמר אופנהיימר. "זה פשוט פשע. כולם צריכים לחזור. אני מכיר ויודע את הפרטים של העסקה", הוסיף אופנהיימר בכעס. 

"כולכם יאיר לפיד. כולכם אומרים דבר והיפוכו. הכול אותו דבר. עשיתי עליכם קטע שבוע שעבר עם ציטוטים ובדיקה. כתבתי על גלי בהרב מיארה, עשיתי בדיקה וכולכם נפלתם לתוך המלכודת", אמר ינון על הסערה הציבורית שיצר סביב הציטוטים שלו על היועמ"שית. "על יוני נתניהו, קבר של אח של בן אדם, הולכים ועושים הפגנה על הקבר? תצאו מהטירוף, מהפתולוגיה המופרעת הזו. אין לכם גבולות", תקף מגל את המוחים נגד ראש הממשלה בזמן טקס האזכרה לאחיו. 

"נתניהו לא מילא את תפקידו בשני טקסים ממלכתיים כי הוא חשש מתגובות של הורים שכולים. נתניהו האחרון שיטיף מוסר למשפחות שכולות. הוא מחרים טקסים לאומיים. נתניהו לא עוד בן אדם אלא הוא האדם החזק בישראל. מי שמקבל את ההחלטות כאן זאת ממשלה של 64 חברי כנסת. הם יקבעו אם החטופים יחזרו או לא. מי שמקבל את ההחלטות צריך להיות חשוף להפגנות ולמחאות", טען אופנהיימר. "אני ראיתי את השרה מירי רגב משתטחת כמעט על הקבר. אתם לא מסוגלים להתמודד עם המשפחות השכולות בבתי העלמין, אבל כשיש אזכרה ליוני נתניהו כולם עולים לרגל. פתאום כולם הולכים להצטלם בהר הרצל", התייחס אופנהיימר לאזכרה של יוני נתניהו שהפכה לאירוע ציבורי.

"יש במחנה שלך לא מעט אנשים שאלימות מבחינתם היא הפתרון. זאת גינה אלימה שאתה משקה אותה", הסביר אופנהיימר על פינוי המאחז הלא חוקי בבנימין ותקף את ינון. 

"אני גיניתי את האירוע הזה. אני לא שמעתי שזרקו בקבוקי תבערה. אני מגנה פגיעה בשוטרים. אני מגנה פגיעה בשוטרים גם כשזה מגיע להפגנות חרדים וגם בקפלן. כשמדובר באלימות של שוטרים על מתנחלים, חרדים ואתיופים זה בסדר. אצל השמאלנים ישר אומרים איך משתמשים במכת"זית. ג'וש בריינר עשה כתבה על איך שהשוטרים הפרשים מצליפים במפגינים. אוי אוי", השיב מגל בזעם. 

07/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל
ינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris