ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו, צביקה שרף ואלי סהר

מנחם קורצקי על פיטוריו: "לטעמי זה כי הצבתי רף גבוה"

מאמנה לשעבר של הפועל רמת גן חושף: "מאוד רציתי לפתוח את העונה ולבנות קבוצה כמו שאני מבין ומכיר ולעשות עונה טובה, זה לא הלך"


מנחם קורצקי, מאמן הפועל רמת גן פוטר מתפקידו, בשיחה עם רון קופמן ואריה מליניאק הוא מספר מה קרה שם ולא שוכח גם להתייחס למשחקי היורו והתוצאות הלא כל כך מפתיעות. 

"לטעמי זה כי הצבתי רף גבוה", הצהיר לגבי הפיטורים: "נראה לי שנבהלו ממני. חשבתי שחייבים לקחת צעד קדימה ולבנות קבוצה שתתמודד ותהיה תחרותית, אני חד משמעית אמרתי שהפועל רמת גן לא עוד מועדון בארץ, חייב לשאוף על להתמודד על עליית ליגה וזה הרף שהצבתי".

לדבריו, נכון שלכל אורך החודש האחרון לא הייתה התנהלות טובה, לא הצלחנו להחתים שחקנים ולא ידענו איך אנחנו מתאמנים ואיך תהיה ההכנה, אבל עדיין הייתה תקווה שנוכל לבנות קבוצה כי יש בסיס טוב, חשבתי שאם נביא ארבעה שחקנים טובים לבסיס הקיים, אנחנו נוכל לייצר עונה טובה וקבוצה תחרותית שתתמודד למעלה, לא יודע אם תעלה ליגה אבל לפחות תתמודד למעלה".

בהמשך עבר קורצקי להתייחס לרמת הכדורגל ביורו: "היו כמה משחקים שלא התעלו לרמה גבוהה", סיפר. "היו כמה משחקים שנהנינו, גם אתמול, מחצית ראשונה הייתה ברמה מאוד גבוהה, אבל החצי השני פחות, בסופו של דבר אני חושב שאין הפתעות גדולות ביורו, הקבוצות הטובות יותר נמצאות בשלבים הגבוהים". 

על רמת ההשפעה של מאמן נבחרת, לעומת מאמן קבוצה, הסביר: "בנבחרות יש פחות השפעה, קשה יותר להטמיע את ה'אני מאמין' שלך ולעבוד על סגנון ושיטת משחק בנבחרת, אף על פי שנבחרת ספרד שהיא מהבודדות שרואים את זה, משחקת כמו קבוצה, עם הנעת כדור ודברים שרואים יותר בקבוצות, רואים שזה מאמן שמכיר את השחקנים ושהשחקנים מכירים אותו, רואים את החיבור בכל חילוף וכל מהלך במשחק".

לקראת סיום השיחה שיתף קורצקי בתוכניותיו להמשך: "אני חוזר לחכות לקבוצה המתאימה ובאמת מאוד רעב, מאוד רציתי לפתוח את העונה ולבנות קבוצה כמו שאני מבין ומכיר ולעשות עונה טובה, זה לא הלך, אני אחכה בסבלנות לזמן הנכון".

10/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מנחם קורצקי
מנחם קורצקי  |  צילום: שלומי גבאי/וואלה
Paris