ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו, צביקה שרף ואלי סהר

יום ראשון הגדול של היורו

ספרד ואנגליה ראש בראש - זה הכול או לא כלום • הטור של דני דבורין


בכדורגל, עם כל הכבוד למערכים ולטקטיקה, בסוף השחקנים הגדולים הם שקובעים את גורלו של המשחק, וביום ראשון הקרוב, בגמר היורו, אלה ארבעת השחקנים שביכולתם לקבוע את זהותה של המנצחת. מצד אחד הספרדים, דני אולמו ולאמין ימאל, ומצד שני האנגלים בוקאיו סאקה, וג'וד בלינגהאם.

ספרד

דני אולמו - הוא הגנרל המוביל את נבחרתו. מפתיע שרק בגלל פציעתו של פדרי, נכנס דני בדקה השמינית כמחליפו במשחק מול גרמניה. הוא יודע בתזמון הנכון מתי ולמי למסור ומתי יש לבעוט לעבר השער. מבצע אישי שלו, הדורש מיומנות גבוהה, גרם בחצי הגמר גם להדחתה של צרפת. משום מה הוחלף דני אולמו לקראת הסיום ולי אין הסבר הגיוני לכך. שחקן כזה חייב להישאר במגרש עד שריקת הסיום.

לאמין ימאל. נחשב כבר עתה לקוסם // צילום: Dan Mullan/Getty Images

לאמין ימאל. נחשב כבר עתה לקוסם // צילום: Dan Mullan/Getty Images

לאמין ימאל - נחשב כבר עתה לקוסם, ולעושה הנפלאות. השער המדהים שהבקיע לרשתה של צרפת, הפך, ובצדק, לשיחת השבוע. מעמדתו כקיצוני הוא משפיע על המשחק כפי שהשפיעו בעבר הקיצונים הגדולים בהיסטוריה, הברזילאי גארינצ'ה והצפון אירי ג'ורג' בסט. מי שראה אותם בפעולה לא ישכח לעולם כיצד הם התעללו בשומריהם. ימאל עדיין לא ברמתם, אך כנראה שהוא על המסלול הנכון.

אנגליה

בוקאיו סאקה - ללא ספק השחקן הטוב ביותר בנבחרת שלושת האריות. קיצוני ימני בעל טכניקה מושלמת, ויכולת כדרור מצוינת באחד על אחד שמעמידה במבוכה את שומריו. הפגין את כישוריו הגבוהים בכל אחד ממשחקיה של אנגליה וממנו עלולה להיפתח הרעה להגנה הספרדית. כדורגלן כזה הוא ברכה לכל קבוצה ונבחרת.

ג'וד בלינגהאם. כמעט ולא הורגש בחצי הגמר // צילום: Alex Livesey/Getty Images

ג'וד בלינגהאם. שחקן הכרעה קלאסי // צילום: Alex Livesey/Getty Images

ג'וד בלינגהאם - כמעט ולא הורגש בחצי הגמר מול הולנד, ואולם הוכיח פעמים רבות, כולל בשורותיה של קבוצתו ריאל מדריד, שאינו אומר נואש עד שריקת הסיום. ככל שחבריו לנבחרת ידעו לספק לו את הכדורים, כן יגדל הסיכוי שיבעט לעבר השער.עצם נוכחותו במגרש מהווה סכנה לכל הגנה. ג'וד הוא הדוגמה הקלאסית לשחקן הכרעה במשחקים גורליים. שער המספרת שלו בדקה ה־95, לרשתה של סלובקיה, בשמינית הגמר, השאיר את אנגליה בחיים.

יום ראשון, זה הכול או לא כלום. 

11/07/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הטור של דני דבורין
הטור של דני דבורין  |  צילומים: Ingram Images, 103fm
Paris