רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

הדרך אל האושר דרך העושר?

האם כסף זה הכל בחיים? כיצד ניתן להיות עצמאי אך עדיין לספוג את ההוצאות השותפות? אלון גל עם התשובות לשאלות אלו ועוד


אלון גל שוחח עם אמא בת 40 שיצאה דרך חדשה כעצמאית אך לבסוף חזרה להיות שכירה מתוך פחד כלכלי: "השתכנעתי לחזור אחורה ולהיות שכירה וכעת מאוד קשה לי עם זה. אני לא יכולה לתכנן את הזמן שלי איך שאני רוצה ונדרשת לתת דין וחשבון יותר ממה שהיה לי בעבר. מנגד, החיסרון הגדול שהיה לי כעצמאית הוא בתקופת החופשים שבהם לא הייתה לי הכנסה כלל".

אלון גל הסביר למאזינה מדוע כסף זה לא הכל בחיים: ברור שעשית החלטה לא נכונה כי את נשמעת עצובה מהמהלך. החיים שלנו קצרים מידי כדי שנתחרט על מה שעשינו. כל יום שעובר כבר לא יחזור. אמנם את מרוויחה קצת יותר אבל את עצובה, זה לא שווה את זה. במקום להחליט עם עצמך שאת לא מוכנה להיות אמא עצובה לילדיך ולכן תעשי מאמצים כדי להצליח את בוחרת להתפשר. אני מרבה לומר לאנשים שהדבר הנורא ביותר הוא לוותר לעצמך".

"בעבר היה לי לקוח שסירב לבקש עזרה", סיפר, "הוא לא היה מסוגל לבקש עזרה. באחד הימים אחד הילדים שלו חלה והוא הקים עמותה בינלאומית כדי להשיג את הכסף לבנו, זה הפך אצלו למקצוע. רציתי באותה עת לומר לו שמדהים שהוא מסוגל להילחם למען הבן שלו אך לא להילחם למען עצמו. אל תוותרי על שמחת החיים שלך, תוותרי על ההרגלים שלך וקחי את עצמך בידיים".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

14/12/2018
הישארו מעודכנים