רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

"אני מאוד לא אוהב את השיחה הזאת"

הסיפור של המאזינה הצליח לזעזע את אלון גל • "זה נשמע לי מאוד לא טוב", טען, "אני מוטרד" • בפעם הבאה, אל תאמינו לכל מה שסוכני הביטוח מוכרים לכם


קופת גמל, קרן פנסיה, קרן השתלמות, הלוואות, ריביות, אג"חים - ומה לא: אנחנו מוקפים בכל כך הרבה עניינים פיננסיים, אבל מעטים האנשים שבאמת מבינים על מה מדובר. רובנו, אם כן, נעזרים בשירותיהם של אנשי מקצוע - אבל מסתבר, ובאופן ממש לא מפתיע, שיש מי שמחפש לעקוץ. 

האם ייתכן שהמאזינה גלי נעקצה על ידי סוכן הביטוח שלה מבלי שהיא בכלל מודעת לעוקץ שנעשה כאן? "במשך 16 שנה צברתי פנסיה, עד שבהגיעי לגיל 41 סוכן הביטוח שלי המליץ לי לעשות ביטוח מנהלים", סיפרה לאלון גל ב־103fm. "לטענתו, עדיף שיהיו לי שתי קופות שונות כי לכל קופה יש יתרונות וחסרונות, כך שלפני שנתיים סגרתי את הפנסיה שלי ופתחתי ביטוח מנהלים".

"זה נשמע לי לא טוב", הודה אלון, והוסיף: "אני מוטרד מאוד. הייתה לך פנסיה עם תנאים יותר טובים יחסית ממה שיש היום, כך שאני לא מבין את המעבר הזה - בטח לא בגילך, מקרן פנסיה לביטוח מנהלים". ולמרות שאכן לכל ביטוח יש את היתרונות והחסרונות שלו, אין שום סיבה להעביר את הכסף מקרן ותיקה לביטוח חדש. "אני לא אוהב את השיחה הזאת ואני קצת מוטרד. האמת היא שאני לא יודע מאיפה הרעיון הזה וגם לא אוהב אותו מקצועית".

עם כל הצער שבדבר, את הנעשה - כידוע, אין להשיב. כעת, מוטב שהמאזינה תיעזר כמה שיותר מהר ביועץ חיצוני שיעשה עבורה סדר בדברים. "אני לא יודע מה את יכולה לעשות עם זה היום", אמר אלון, "חוץ מלתבוע את היועץ הקודם אם אכן הייעוץ שלו עשה לך נזקים. באופן כללי, כדאי שלא תעבירי יותר שום כספים עד שתקבלי ייעוץ. 

"אני ממליץ לך להיפגש עם סוכן ביטוח מקצועי בלתי-תלוי שיעשה לך את כל העבודה", סיכם גל. "ליועץ כזה אין אינטרס בחברות כאלה ואחרות, כך שהוא יעשה לך את כל העבודה וגם יבדוק את המעבר שעשית. אם יתברר שנגרם לך נזק גדול, תוכלי לתבוע את היועץ הקודם בגין האחריות המקצועית שלו", שבמקרה הזה, כך נראה, לא הייתה קיימת יותר מדי. 

  

עריכה: מיכל דאבי 

21/06/2019
הישארו מעודכנים

אלון גל
אלון גל  |  צילום: 103fm