רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

גבי כתב לאלוהים מכתב: "ראית את הפושעים הגדולים חובשים כיפה והולכים לבית הכנסת?"

גבי ניצל את יום הכיפורים כדי לפנות לאלוהים שבשמים ולשאול אותו מספר שאלות חשובות - אל תחמיצו!כתבתי מכתב לאלוהים אתמול בערב, אחרי שיצא כמובן הצום, לא רציתי לחלל את יום כיפור בהקשה על המקלדת. וכך כתבתי:
בוקר טוב אלוהים שבשמיים איך עבר עליך יום כיפור? צמת? נסעת על האופניים שלך בין העננים הראשונים של הסתיו? השקפת למטה וראית את הילדים על האופניים? ראית את הפושעים הכי גדולים במדינה שמים כיפה והולכים לבית הכנסת להתמרק מחטאיהם? חזית בכל הקומבינטורים מקבלי השוחד, הרמאים, השקרנים, הגנבים עומדים עם ילדיהם בתפילת 'קול נדרי' ומגלגלים אליך עיניים לשמיים ומתבכיינים שתסלח להם? איך הרגשת עם זה? סלחת? הרי אתה בורא עולם שהכל נעשה בדברו, אתה יודע שהבוקר הם חזרו למשרדים שלהם והמשיכו להתפרע, לזייף, לגנוב לקחת מהעניים ולתת לחברים העשירים שלהם, לחצות רמזורים באדום, ולא לתת זכות קדימה לאף אחד. אז אתה מרוצה מהסידור הזה של ההשתוללות הכללית 364 ימים בשנה ואחר כך לצום יום אחד ולהתבכיין ולומר 'חתימה טובה, חתימה טובה, חתימה טובה' ולשוב לאורח החיים הנהנתני?

ומה דעתך, הקדוש ברוך הוא, על אלה שצמו, ומהבוקר כבר לא מקיימים אפילו מצווה אחת? אולי אתה צריך לכנס ועדת חקירה עם כמה ממלאכיך ולשאול את עצמך אם הפטנט הזה של יום כיפור עדיין עובד?

תגיד אלוהים, אתה מרוצה למשל מכך ש-130 אנשים ממקיימי הצום שגזרת עלינו התעלפו מרעב ומיובש? לפעמים גם אנשים מתים מהתקף לב. זו הייתה הכוונה שלך? שוב להתעלל בקשישים וחלשים שבאמת חושבים שלא נורא להתעלף העיקר לשמור על המנהג הזה?

ומה עשית ביום כיפור, אלוהים? היה לך בטח קצת משעמם, לא? הרי לא הייתה טלוויזיה, לא יכולת לראות ערוץ 2, ערוץ 10 וכאלה. אז איך העברת את החג? גלשת באינטרנט? צייצת בטוויטר? ואולי גם אתה כמוני גילית פתאום שמישהו שכח לכבות את ערוץ 'נשיונל גיאוגרפיק', אבל הייתה לך בעיה כי הטמבלים החליטו לשדר את מרדפי האריות אחרי צבאי הטומפסון בלי תרגום, וכך לגרום לציבור לראות מחזות של אכילה פרועה של בשר אדום ביום כיפור. אבל בהנחה שאתה הרי אלוהי אבותינו לא יודע אנגלית, כי אתה אלוהי העם העברי והרי אין קורסים לאנגלית בשמים, אז היות שהם לא תרגמו איך הסתדרת? איך הבנת את הקריינות האנגלית? מה מישהו מהגהינום תרגם לך?

בקיצור, אלוהינו ואלוהי אבותינו, שב קצת, היום יש לך זמן, אתה לא צריך כבר יותר לעשות חשבונות, לשלוח דוחות לאנשים. תחשוב איך גם ביום כיפור אנחנו עובדים עליך ואולי אתה לא כל כך מתוחכם כמו שחשבנו תמיד?

יום טוב לך אלוהים, תחשוב על זה עד יום הכיפורים הבא.

15/09/2013
הישארו מעודכנים