מה עושים כשצריך לחלק את הבית במסגרת הליך גירושין?

מאזין, אב ל-3 ילדים, הנמצא בהליך גירושין אמור לתת לגרושתו חצי מסכום הבית: "האם אני צריך למכור את הבית? מה אני אצליח לעשות עם 750 אלף שקל?". האם להשאיר את הבית כמו שהוא לילדים זו אפשרות?


 

שאלה: אני אב ל-3 ילדים, ונמצא בהליך גירושין. אשתי ואני עדיין לא החלטנו על תשלומי מזונות, לדעתי אני לא צריך לשלם לה מכיוון ששנינו מרוויחים אותו דבר ויש לנו משמורת משותפת על הילדים. יש לנו בית משותף, ללא משכנתא, ואני מתגורר בו. כתנאי שאשתי תצא מהבית הסכמתי לשלם חצי מהשכירות בבית בו היא מתגוררת. כעת אני מתלבט לגבי הנכס המשותף, אני לא רוצה למכור אותו משתי סיבות – גם בגלל שילדיי רגילים אליו וגם בגלל שאני לא רוצה לתת לגרושתי חצי מערך הבית. מה דעתך?

אלון עונה:

אתה מתאר מצב בו 'הפסיכולוגי פוגש את הכלכלי'. אתה צריך להתקדם, כי בסופו של דבר לך ולאשתך יש שלושה ילדים משותפים ומניסיוני עדיף לכם להימנע מנקודות חיכוך (וכרגע, הבית הזה הוא נקודת חיכוך). לדעתי כדאי שתמכור את הבית. תן לגרושתך את החצי שלה, ובכסף שנשאר לך תעשה תיק השקעות ותשכיר לעצמך דירה נחמדה. אם בכל זאת תתעקש להשאיר את הבית ברשותך, אתה תיאלץ לקחת משכנתא, לקנות מאשתך את חלקה ובנוסף תצטרך לשלם לה מזונות (כי אם הפערים בהכנסות ביניכם הן לא לטובתה סביר להניח שתיאלץ לשלם מזונות), אם זה נראה לך וזה במסגרת האפשרויות של ההכנסה שלך אז לך על זה, אם לא אז תחשוב פעמיים. בעיניי, אם אתה לא מצליח לשמר את המצב הנוכחי כמו שהוא לאורך זמן עדיף שלא תיכנס לסחרחרת כלכלית, זה לא טוב לא לך ולא לילדים. אל תחשוש, ילדים הם גמישים ומתרגלים לכל סיטואציה בקלות, אם תחליט להשכיר דירה, קח אותם איתך לבחור בית והם יהיו מרוצים ושמחים. מה שחשוב הוא שאתה תתפתח נכון, הלאה קדימה.

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
26/12/2014

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris