103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

נתן זהבי על המאבטח שביצע שוד: "הוא פעל כמו שודד חובב ומסטול שחייב את המנה שלו"

זהבי מדבר על המאבטח לשעבר של ראש הממשלה אריאל שרון ז"ל ועל שוד הבנק החובבני שביצע - האזינו


 

אני רוצה לצטט את ההודעה שיושבת לנגד עיניי ותשב לנגד עיניי עד יום הבחירות. וכך נאמר בה: "על פי ועדת הבחירות המרכזית ולפי דרישת הרשות השנייה אין להתבטא באופן ישיר או להביע עמדה או דעה כלפי מועמדים ואישי ציבור במהלך התקופה הקרובה וזאת עד לסיום הבחירות". לאחר הבחירות לכנסת אפשר לחזור ולהביע דעה. דעתי על ההודעה הזאת שמדובר בשלילת חופש הדיבור וחופש הביטוי אבל מאחר שאם אני לא אעמוד בדרישה הזאת, שלא מקובלת עליי, עלול להיווצר מצב שאני אצטרך לעוף מהתכנית ונגד התחנה יוטלו סנקציות כספיות גבוהות מאוד. אז אי לזאת ובהתאם לכך אני נאלץ תחת מחאה להישמע להוראה הזאת שלדעתי היא מבזה את המושג 'חופש הדיבור'. הנה הבעתי את דעתי ומתוך כך תבינו שאני לא אביע דעות . אם אני חושב על פוליטיקאי כזה או אחר שהוא דראעק אני לא אומר את זה. לא יכול להגיד גם אם אני אנמק את זה, לא יכול, מה לעשות.

מאיגרא רמא לבירא עמיקתא

ישנה היום ידיעה עצובה, אני לא יודע אם נחשפתם אליה. כאב לי הלב שקראתי אותה הבוקר. אני מדבר על כך שאיש יחידת אבטחת אישים, שהיה מאבטחו האישי של אריאל שרון בשנים הארונות לחייו, הלך כנראה לבצע שוד בשל נסיבות כלכליות ונתפס. שוד שלומיאלי ככל הנראה. זה סיפור קשה באמת, מדובר במאבטח האישי לשעבר של ראש הממשלה המנוח אריק שרון. בסוף השבוע האחרון הוא ניסה לשדוד סניף בנק בכפר סבא, על פי החשד כמובן. שוטר שהיה בסניף במקרה, ואזרחים נוספים ניהלו מרדף אחריו והצליחו ללכוד אותו בתום מאבק. מיד לאחר מעצרו הוא רצה ללכת לשירותים, ביקש שיסירו את האזיקים מידיו, שבר את השמשה בשירותים וניסה להתאבד. חבריו מהיחידה לאבטחת אישים בשב"כ החלו ביומיים האחרונים להתארגן כדי לגייס תרומות עבור הגנת חברם כשהתברר להם שניסה לשדוד את סניף הבנק  לאחר שנקלע לחובות כבדים. לדברי חבריו הוא נחשב לאחד המאבטחים הטובים ביחידה עד פרישתו לפני כ-5 שנים. הוא אבטח את אהוד ברק בעת שהיה ראש ממשלה, ותפקידו האחרון בשב"כ היה מפקד יחידת האבטחה בחווה של שרון, הוא היה איש האבטחה הצמוד שלו.

 

הטרגדיה גדולה במיוחד, מדובר באדם שהייתה לו אחריות גבוהה מאוד, שאומן במיטב האימונים לשימוש בנשק, וראייה נכונה של דברים. אני לא יודע אם אתם יודעים אבל אנשים שמשמשים כמאבטחים של אנשי ציבור, ובעיקר של ראשי ממשלות, חיים במתח אטומי, כל העניין הזה של להיות האיש הצמוד לראש מדינה גורם לרמות של מתח ואדרנלין בדם שאין כדוגמתם, כל הזמן לפקוח עין  ולשים לב לכל תנועה חשודה, כל בן אדם, כל מרפסת, חלון ומכונית חולפת, וזו אחריות. מאמנים את האנשים האלה שלא יקרה לראשי ממשלה שום דבר, ובמקרה של הירצחו של יצחק רבין האיש שהיה אמור לאבטח אותו כשל כישלון חרוץ, בעיקר שאחרי שנשמעה הירייה הראשונה. הוא לא שלף, ירה וחיסל את הרוצח שעד היום חי במדינת ישראל (והמדינה הטובה הזאת אפילו אפשרה לו לחמש את אשתו שאיתה הוא התחתן בכלא ולהביא צאצא לעולם). אז האיש הזה כעת בצרות ומה שמסקרן זה איך מגיע אדם למצב כזה. גם שוד הבנק שהוא ניסה לעשות (לכאורה וכל השטויות שצריך לומר במקרים כאלה) הוא על פי התיאור ממש מביך. שודד חובב, מסטול, שחייב מנה ונכנס לבנק עושה את השוד יותר טוב מאשר הוא עשה. מעציב.

הדבר השני שמוציא מהדעת ואני רוצה להעלות לסדר היום - "לוחמי נח"ל: צה"ל לא מספק לנו כובעים ומעילים וקר לנו". "חיילות מתלוננות: עברנו את הסופה בלי חימום וקיבלנו כוויות קור". איך הדברים האלה יכולים לקרות במדינה שמתקצבת במאות מיליארדים את משרד הביטחון? ועוד אחרי כל הפשלות שהיו לאורך שנים וכל מיני דברים שקשורים לאיבזורם של חיילים. מה זה הדבר הזה?!

13/01/2015
הישארו מעודכנים