103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

מאזינה לאולגה: "אני סובלת ממעי רגיש ונשירת שיער. על אילו ויטמינים את ממליצה?"

המאזינה בת ה-60 מספרת על נשירת השיער ממנה היא סובלת, ומתייעצת עם ד"ר אולגה רז לגבי הוויטמינים שחסרים לה


 

שאלה: אני בת 60, סובלת כבר 20 שנה ממעי רגיש, במקביל או כתוצאה מכך אני סובלת גם מנשירת שיער. נטלתי בעבר באופן קבוע ויטמין B12 וחומצה פולית (ויטמין B9), אבל זה לא עזר במיוחד לנשירת השיער. לפני כ-3 חודשים התחלתי ליטול ויטמין מגה B קומפלקס וחל שיפור ניכר בתופעת הנשירה. פניתי לתזונאית והיא אמרה לי להפסיק ליטול את התכשיר אחרי חודשיים אך הרופאה שלי אמרה לי שאני יכולה להמשיך וליטול את הקומפלקס הנ"ל כל החיים. מה דעתך על כך, האם יכול להיות עודף בוויטמין B קומפלקס?

אולגה עונה:

אני שמחה לשמוע שהצלחת למצוא פיתרון שעוזר לך, כשאנחנו מוצאים פיתרון לבעיה שמטרידה אותנו זה לא עניין של מה בכך. בדרך כלל בדיקות מעבדה בודקות רק חוסרים של ויטמין B 12 ולא מתייחסות לויטמינים אחרים מקבוצת B למרות שייתכנו חוסרים גם בוויטמינים אחרים מהקבוצה. לדעתי יש לך בעיה בספיגה של ויטמין B12, יש לו נטייה "לרדת" ולכן חשוב שתשמרי כל הזמן שהוא יהיה ברמה תקינה. מעבר לכך, כנראה שהיה לך מחסור בוויטמינים נוספים מקבוצת B ולכן ברגע שהתחלת ליטול את התוסף חל שיפור בעניין נשירת השיער. ויטמין מגה B קומפלקס הוא למעשה תכשיר המכיל מספר ויטמינים מקבוצת B, ובדרך כלל נהוג לחשוב שכמויות גדולות במיוחד של ויטמינים יכולים להזיק לגוף במהלך השנים. קיבלת עצות סותרות מהתזונאית ומהרופאה שלך, אני ממליצה לך שתבחרי ב"דרך האמצע": במשך 3 חודשים תיטלי את הקומפלקס ובתום שלושת החודשים תעשי שבועיים הפסקה, בזמן ההפסקה כל העודפים ייעלמו לך ותוכלי לבחון איך זה משפיע לך על השיער. אחרי ההפסקה שעשית תיטלי את הויטמינים במשך חודשיים ברציפות ובתומם תעשי שוב הפסקה של שבועיים. בחודשיים בהם את נוטלת את הכדורים האלה תבחני אם הם ממשיכים להשפיע עלייך בצורה משמעותית. תוכלי להתייעץ לגבי המשך טיפול בהתאם לתוצאות.

13/02/2015
הישארו מעודכנים