103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"לא ירית במחבל כי ידעת שזה אסור!"

יריב אופנהיימר וברוך מרזל מתעמתים בעקבות משפט אזריה


ברוך מרזל תושב חברון התעמת עם יריב אופנהיימר על הכרעת הדין של אלאור אזריה, בראיון למשעל ורפאל: לנקות את הצבא מהרמטכ"ל שתקע סכין באזריה. בוגי והרמטכ"ל שתפקידם להגן על החיילים הפקירו את החייל הזה. השופטים במשפט חיילים שלהם והרמטכ"ל ובוגי אמרו מה התוצאה הרצויה. המשחק מכור

החייל היורה מחברון אלאור אזריה הורשע בבית הדין הצבאי באשמת הריגת המחבל המנוטרל. ברוך מרזל, תושב הישוב היהודי בחברון, שנכח בתקרית המפורסמת וגם בהכרעת הדין, תקף במילים חריפות את הצמרת הביטחונית בראיון לניסים משעל ודרור רפאל ב-103FM: "השופטים במשפט הם חיילים של הרמטכ"ל ובוגי (משה יעלון, לשעבר שר הביטחון), שמונו על ידי בוגי. והרמטכ"ל ובוגי אמרו אינספור פעמים, כולל ביממה האחרונה, מה הם רוצים שתהיה התוצאה. מה הם רוצים שהחיילים שלהם יעשו. כל מי שהעיד נגד אלאור קיבל קידום וכל מי שהעיד נגדו הוא לא בצבא עכשיו. המשחק מכור, בלי דין ובלי צדק. לכן צריכים לנקות את צה"ל מאנשים שתוקעים סכין בחיילים כמו הרמטכ"ל, כי מי ילך אחריהם לקרב, אחרי מי שתוקע סכין? מי שהפך את זה למשפט ציבורי פוליטי זה בוגי יעלון והרמטכ"ל שתפקידם להגן על חיילי צה"ל, הפקירו את החייל הזה, תקעו לו סכין בגב".

"באתי להגיד תודה לאלאור אזריה שהציל לי את המשפחה", הוסיף מרזל. "הוא מנע פיגוע גדול. שמר אצלנו בשכונה. הצדיק הזה עשה את מה שצריך לעשות. אם הייתי יודע שהוא זה שירה במחבל הייתי מחבק אותו. אני אמרתי לו שלום מנומס. אני אוהב את החיילים ומטפל בהם".

יריב אופנהיימר, מזכ"ל "שלום עכשיו" לשעבר, שהתעמת עם מרזל, אמר: "צריך לנקות את הצבא מגורמים אזרחיים כמו מרזל שקוראים לחיילים להפר פקודות ולהפר את הערכים של צה"ל, שכולנו רוצים שהצבא יעבוד על פי הם. אתם בעד החיילים כשהם בעד המתנחלים. אבל אם בפינוי מאחז בשטחים חייל ייתן בטעות סטירה למישהו אתם תרדפו אותו בבתי הדין, תתעקשו שהוא יודח ותתבעו אותו תביעות אזרחיות. כלומר החיילים טובים לכם רק כשהם שלכם".

"ברוך מרזל כפוי טובה כלפי אלאור אזריה", טען אופנהיימר. "כי אם הוא חושב שאזריה פעל נכון ומנע פיגוע גדול, למה בעצמו לא ירה? למה כל הכהניסטים שהיו שם בזירה לא ירו? אם הייתה סכנת חיים למה הם נתנו לאלאור אזריה לירות? כנראה שגם הם הבינו שאין סכנת חיים ושהמעשה שהוא עושה לא חוקי. אבל להם אין אומץ להסתבך, אז הם נתנו לו להסתבך בשבילם. הכי קל להגיד 'צריך לירות בו צריך לירות בו' ולא לירות בו למרות שיש לך אקדח. כנראה שבם לא ירו כי גם הם מבינים שאסור היה לירות. אתם חכמים על אזריה".

מרזל הגיב: "לא הייתי שם עם אקדח. אם היה לי אקדח הייתי יורה, בטח. אם אני רואה מחבל מסכן אותי, ודאי שהייתי יורה בו. החברים שלי שם טיפלו בפצועים והיה שם פיקוד צבאי. לא כל מי שהיה שם בזירה חמוש. לי עצמי לא נתנו להיכנס לזירה. אני בהזדמנויות שהיו לי והייתי צריך לירות והיה לי נשק, יריתי. אף פעם לא היססתי. יריתי כשהייתי בסכנה או כשהחיילים שלידי היו סכנה אני יריתי והרגתי את מי שצריך להרוג. אנחנו לא מפחדים. אני מסתובב בחברון בלי נשק בכל מקום ולא מפחד. ואם מישהו מתעסק איתי אני מטפל בו כראוי. לא מפחד מאף אחד. לא מערבים ולא מאופנהיימרים המשת"פים שלהם. אני מפחד רק מהקב"ה".

אופנהיימר הוסיף: "זה לא משפט ראווה, זה לא יום חג, יום עצוב מאוד, אבל גם חשוב מאוד, שבו משרטטים מה מותר ומה אסור. יש כאן חשיבות לאומית גדולה כי מהמשפט הזה תצא ההכרזה לשאר החיילים ולמדינה, האם טוהר הנשק הוא מושג שרלוונטי לישראל של היום. לכן המשפט הזה כל כך טעון, משפטי ופוליטי. כוחות פוליטיים מימין ומשמאל מנסים לגזור פה קופון. יש פה עניין ציבורי ואין משפט ציבורי שלא 'זוהם'. גם משפט אולמרט, גם חקירת נתניהו. כל אירוע עם חשיבות לאומית יש עליו דיון. כך מתנהלת חברה".

04/01/2017
הישארו מעודכנים

ברוך מרזל
ברוך מרזל  |  (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)