רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אלון גל

בדרך לאימון - נדרשת הבעת אמון

אלון משיב למאזינה שמבקשת לעשות הסבה מקצועית לתחום: "צריך ללכת עם הבעירה הפנימית"


אף פעם לא מאוחר לעשות שינוי מקצועי - כך הדגיש אלון גל בתוכניתו השבועית ב־103fm. בשיחה שקיים בתחילת החודש עם איילת (52), גרושה עם שלושה ילדים, שמע ממנה כי היא עוסקת כיום בתחום רישוי הבנייה, אך חולמת להגשים שאיפה מקצועית חדשה. 

"אני עושה כמיטב יכולתי, וזה מה שמפרנס אותי", אמרה, "לפני עשור למדתי קואצ'ינג, ומאז התפתחתי לטיפולים הוליסטיים. בשש השנים האחרונות אני מנסה לעשות את השינוי המיוחל ולהיות מטפלת. אני רוצה שתהיה לי קליניקה עובדת, ולעזוב את העיסוק הנוכחי שלי. אף פעם לא אהבתי אותו - והמציאות במדינה שלנו הופכת את העבודה בו ליותר ויותר קשה, מה גם שהעיסוק היומיומי שלי הוא בביורוקרטיה".

גל שאל על הכנסתה הממוצעת היום, ואיילת השיבה כי היא עומדת על בין 12 ל־15 אלף ש' נטו. לדברי גל, בענף לא פשוט ולא עתיר ממון כמו תחום הקואצ'ינג, מדובר בסכומים מאוד גבוהים, שידרשו ממנה להגיע למחזור חודשי של כ־40 אלף ש' ברוטו. "זה יהיה אתגר לא קטן, שידרוש ממך לקבל בשבוע ממוצע 25 מטופלים ולשמר אותם - דבר שהוא לא פשוט", אמר.

בשלב זה העלתה איילת רעיון אחר שעלה בראשה והוא לשכור יחד עם שלושה שותפים מתחם משותף לטיפול ולקיום סדנאות, שאותו גם ישכירו למטפלים אחרים. "קודם כל רעיון מעולה", התחיל גל את התשובה בחיוך, "ואני כבר רואה איך את הולכת לכל קרובי המשפחה, מלווה כספים ומתחננת... בקיצור - רעיון זוועתי. איום ונורא. אם החלק הראשון היה לו עוד סיכוי - החלק השני זה להתאבד".

עבור איילת, שנשמעה מאוד מגובשת סביב רצונה לשנות את המקצוע, זה לא הספיק. "יש לי בעירה פנימית לעסוק בזה", אמרה, וגל השיב לה: "על בעירה פנימית אני לא מתווכח, צריך ללכת איתה". דרך הפעולה שהציע לה היא לעבוד עם קבוצות ולא בטיפולים יחידניים, שיקשו עליה להפוך את העיסוק לריווחי. "את צריכה לפרוץ דרך, תביאי תהליך שהוא מגניב, מעניין ומרתק ואחר, שמערב כמה דיסיפלינות מתוך הידע שצברת. אספי קבוצה של 12 איש, שנפגשים אחת לשבוע ועושים עבודה, ומשלמים כל אחד כ־2,000 ש' בחודש לאורך חצי שנה. זה מה שאת צריכה כדי להתחיל לבנות ולצאת החוצה. זה צריך להיות המודל העסקי, לצד טיפולים פרטניים". לדברי גל, "קבוצה כזו צריכה להיות תמיד באוויר, ואת לא צריכה בשבילה מקום - אלא שוכרת על פי הצורך. לקחת שטח ולהשכיר אותו זה מתכון לאסון".

העצה הפרקטית של גל לקראת סיום השיחה היתה להתחיל באיסוף חברי הקבוצה הראשונה לפני היציאה לדרך. "תמצאי את 30 האנשים בתוך החיים שלך שיכולים להשקיע 10 אלפים ש' כדי לנוע הלאה בחיים, ויש כאלה, ואז - 'קדימה הפועל'. זה לא בשמיים, מי שרוצה עושה. אם הבעירה הזו קיימת בך, את אישה מספיק חזקה ומנוסה, תבני את התהליך כמו שצריך, תמצאי את הקבוצה הראשונה שתשלם - וצאו לדרך. אם את לא עומדת ברף הזה, אז כל היתר לא רלוונטי. מאוד פשוט, לא פשוט בכלל, אבל מאוד פשוט".

עריכה: יניב מורוזובסקי

02/03/2018
הישארו מעודכנים

אלון גל
אלון גל  |  (צילום: 103FM)