רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גיא פלג

"להגיב בחומרה על כל בלון שעולה לאוויר"

רוני דניאל בעקבות טרור העפיפונים המתמשך • וגם: החמיא לנבחרת העתודה הישראלית על זכייתה באליפות אירופה: "התמוגגתי לראות אותם"


זה סופו של כל בלון? הפרשן הצבאי של חברת החדשות, רוני דניאל, העריך בתוכניתו של גיא פלג ב-103fm לאן פניה של ישראל הולכות לאחר טרור העפיפונים הנמשך בעזה והתייחס לתקיפה בסוריה המיוחסת לישראל: "כשאתה מודה שתקפת אתה מאלץ את הצד השני לפעול. זה לא יוכל להימשך לאורך זמן".

בעקבות הדיווחים כי ישראל תקפה אתרים צבאיים בצפון סוריה, הפרשן הצבאי של 'חברת החדשות', רוני דניאל התייחס לטענה שלפחות פעם בשבוע ישראל תוקפת אתר צבאי במדינה: "ישראל לא לוקחת אחריות ולא מודה שאכן מטוסים שלנו תקפו אך הצהירה פומבית שלא תאפשר לאיראניים להתבסס בסוריה. האיראניים הבינו שהם חשופים ולכן החלו לבנות מערך ייצור אמצעי לחימה, מנגנוני דיוק לטילים קיימים ועוד. ייתכן שזה מה שהותקף. כל תקיפה שכזו נשקלת מאוד. אין צבא סורי שמאיים לעת עתה על ישראל וכל עוד זה המצב צריך לרדד את היכולות האיראניות.

"יש מושג שנקרא מרחב ההכחשה. כשאתה מודה שתקפת אתה מאלץ את הצד השני לפעול. זה לא יוכל להימשך לאורך זמן, באיזשהו שלב גם הסורים או החיזבאללה יעשו משהו אחר. עלינו להיות מוכנים לניסיונות שלהם לבנות כאן מערך ייצור אמצעי לחימה או העברה של אמצעי הלחימה".

"האיראניים מחזיקים בסוריה שדות תעופה", סיפר, "שדה התעופה T4 הותקף כבר יותר מפעם אחת כי משמידים אמצעי לחימה שהאיראניים מעבירים לסוריה. עדיף להרוג את זה כשזה עוד קטן".

בנוסף רוני דניאל ציין את צעדיה של ישראל בדרום וקרא להגיב בחומרה על כל בלון שנשלח מן הרצועה: "זו אינה שריקת הסיום ועלינו לתת לחמאס פרק זמן לנסות להשתלט על הסוגיה. נחכה עוד כמה ימים ונבחן עד כמה חמאס מתאמץ לבלום את הנושא. במידה ולא כך - נקבל החלטה מה עושים".

רוני אף התייחס למוות המסתורי של שני חוקר ורופא בני 30 בתאונה באלג'יר והגיב לשמועות שהמוות שלהם קשור למדינת ישראל: "אני מתקשה לראות תאונה, אין זה אומר שזה קשור אלינו באיזשהו אופן. לא קיבלתי רמז בנושא ולכן אני לא יכול לרמוז דבר".

לסיום התקשה רוני להסתיר את התרגשותו מניצחונה של נבחרת העתודה הישראלית באליפות אירופה: "אני חובב יותר כדורסל מכדורגל ונהניתי מאוד אתמול, איזה כדורסל יפה הם עשו. זה אושר גדול וכיף. המשימה האמיתית של איגוד הכדורסל והקבוצות הוא לשמר את ההצלחה ולטפח את הכישרונות. כך יהיה לנו כדורסל עוד טוב יותר ממה שיש לנו".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

23/07/2018
הישארו מעודכנים