רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"פוליטיקאי מיוחד באזורנו"

אלון גל מגלה: אם משה כחלון יהיה ראש הממשלה - אני אשן בשקט • איזו עצה הוא יכול לתת לו? "הבעיה שלו: הוא חמוד מדי"


לרגל השנה החדשה ניסים משעל שוחח עם שדרני רדיו 103fm על השנה שחלפה וביקש שיבחרו את איש השנה שלהם. אלון גל, שמבלה יום יום במספרים, חישובים ומאזנים, עשה חושבים ובחר בשר האוצר משה כחלון. לדעתו, זה רק עניין של זמן עד שיחליף את נתניהו בשלטון.

"במשך שני העשורים האחרונים נהיה 'טרנד' אצל המנהיגים שלנו שלא להתחייב על נושאים ולא לרדת יותר מדי לעומק. זאת על מנת שילכו בין הטיפות ולא יצטרכו אחר כך לעמוד מול ההבטחות שלהם. בניגוד אליהם, שר האוצר עשה מעשה. יש שיגידו שהצליח פחות ויש יגידו שהצליח יותר - הדעות לגביו חלוקות - אבל הוא אמר שהוא יטפל בנושא מסוים ואכן טיפל בו".

"ומה עם מבחן התוצאה?", הקשה משעל, "זה כמו שתבטיח משהו למאזינים ותגיד שאתה אדם רציני כי הבטחת, אבל מה עם התוצאות בשטח?"

על כך השיב גל: "גם התוצאות מדברות בעדו: נעצרה מגמה של עלייה מטורפת במחירי הדירות ויש זוגות צעירים שקיבלו וכאלה שיקבלו דירות במחירים יותר טובים. אין עוררין שחל דבר ואני חושב שזה הופך אותו לפוליטיקאי מיוחד באזורנו".

משה כחלון

אלון גל ציין שנקודת התורפה של שר האוצר היא דווקא לא ביצועיו בתפקיד, אלא חיוכו. "אני מכיר אותו מעט, 'שלום שלום' ואני חושב שהוא איש נחמד מדי - וזאת הבעיה שלו. כולם תופסים אותו כ'חמוד'", הודה גל, והוסיף עוד סיבה: "המזרחים הם גזעניים - הם אומרים שכחלון הוא אחד משלהם אבל הוא לא יכול להיות המנהיג שלהם כי קוראים לו 'כחלון'".

ובכל זאת, האם ייתכן שיבוא יום שבו נראה את כחלון מחליף את נתניהו בראשות הממשלה? גל לא נרתע מהרעיון: "יום אחד שלטון ביבי ייגמר, זה הרי לא יימשך לעד. רוב תושבי ישראל הולכים לישון שקטים כל עוד ביבי הוא ראש הממשלה, אבל כשאני שואל את עצמי מי אני רוצה שיחליף את נתניהו אני רואה את כחלון, הוא אדם שהייתי שמח שיחליף אותו כשייווצר הבור. הוא מנהיג לגיטימי שיכול לגרום לי לישון בשקט בלילה".

בנוגע לטענה כי לרוב ראשי הממשלה הם אנשים שמבינים בביטחון, אמר גל: "כחלון לא העביר גייסות לשדה הקרב, נו מילא. אני רואה איך הוא מנהל מאבקים מורכבים מאוד, הוא ידע לייצר שפה משותפת וזה מה שמצופה ממנהיגים. היכולת הזו היא מבורכת ולדעתי כחלון צבר את הניסיון שלו מישיבה בקבינט המדיני־ביטחוני".

  

עריכה: מיכל דאבי

14/09/2018
הישארו מעודכנים

ניסים משעל ואלון גל
ניסים משעל ואלון גל  |  צילום: 103fm