רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אראל סג"ל

אהוד ברק עשה עסקים עם מוחמד בן סלמאן?

האם הסעודים פנו דרך מתווך לברק כדי לרכוש דרכו טכנולוגיית סייבר?


כתב 'הארץ' ו'דה מרקר' גור מגידו הביא בתוכניתו של אראל סג"ל ב-103fm את נתוני התחקיר שערך ובו מצא כי הסעודים ניסו לגייס את אהוד ברק לעסקה הקשורה בטכנולוגיית סייבר, לרכישת יכולת האזנה לכל טלפון.

"מתווך ביטחוני ביצע פנייה לאהוד ברק בשנת 2015 וסיפר לו שהוא מייצג את שר הביטחון הסעודי המעוניין בטכנולוגיית סייבר ישראלית. על פי ההקלטות שהגיעו אלינו, שר הביטחון מוחמד בן סלמאן, שהוא האיש הכי חזק בממלכה הסעודית, התעניין בטכנולוגיה שישראל מייצאת למדינות רבות, טכנולוגיה חודרנית שמאפשרת להקשיב לכל קו טלפון ולהציף שיחות טלפון חשודות למתנגדי המשטר והוא מציע לברק להיות הפנים של החברה".

"בשיחה", הוסיף, "אותו גורם סיפר שברק יבנה את העסקה בצורה מסוימת ושעליהם להיפגש בארבע עיניים בנושא והסביר שיש יתרונות כלכליות למי שעושה עסקאות עם הוד מעלתו הסעודי. זו ידיעה מעניינת כי אין לישראל יחסים רשמיים עם סעודיה. חשוב להדגיש שברק פגש את האיש אך לבסוף לא הייתה עסקה"

אראל סג"ל: אנחנו גם לא מאשימים את ברק בשום דבר. זכותם של אנשים לעשות כסף גם עם סעודיה וגם באמצעות מכירת סייבר. תגובתו של אהוד ברק על הפרסום: "מר ברק מעולם לא פעל בתחומים של נשק, צבא ומערכות ביטחון בשום שלב של פעילותו העסקית. באופן טבעי מגיעים אליו עשרות אנשים כל שבוע עם המון רעיונות. אם יתברר לברק שמדובר באנשים שלא ראוי שיפעל איתם אז הפגישה מסתיימת בצורה מנומסת בלא כלום". אני מתפלא מדוע ברק לא טרח את הטלפון מיד.

28/11/2018
הישארו מעודכנים

אהוד ברק
אהוד ברק  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90