רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו וצביקה שרף

האם מכבי תל אביב תישאר בלתי מנוצחת?

זו השאלה המסקרנת את דני דבורין, ערב פתיחת הפלייאוף העליון בכדורגל


ערב פתיחת משחקי הפלייאוף העליון בכדורגל מסקרנת אותי, למען האמת, שאלה אחת בלבד: האם גם בסיומם תישאר מכבי תל אביב בלתי מנוצחת.

את משחקה הקרוב היא תקיים מול קבוצת הפועל חדרה, שעצם נוכחותה בצמרת היא כשלעצמה הפתעה מרעישה. ולאחר שמכבי גברה עליה 0:4 ו- 0:2 בשני המשחקים שנערכו בליגה הסדירה, צפוי עוד ניצחון צהוב, אולי אף בתוצאה מכרעת.

ולא ששכחתי את המאבקים שנותרו על הכרטיסים למוקדמות הליגה האירופית. אלא שניסיון העבר, הלא רחוק מדי, מלמד שלא פעם נציגותיו של הכדורגל הישראלי מתקשות שם להרחיק לכת. כולי תקווה שהפעם אתבדה, אולם היכולת החלשה שאפיינה במיוחד העונה את ליגת העל שלנו, מעלה ספק לגבי מידת הצלחתן של הקבוצות בשלב המוקדמות.

העובדה שמכבי תל אביב הפכה כבר מזמן את סיפור האליפות לנחלתה הבלבדית, יש בה עלבון לא קטן לקבוצות לא מעטות, בדיוק כפי שזו במקביל מחמאה עצומה למובילת הטבלה. תמונת הטבלה, כפי שהיא משתקפת כבר מחזורים רבים מאד, מוכיחה יותר מאלף עדים על מה שהתרחש העונה בליגה. זו גם תמונת מצב נדירה. אולם עם כל הכבוד לאלופה שבדרך, הצגות גדולות לא ראינו ממנה, ובכל זאת מתברר ששום קבוצה אינה קרובה אליה קירבה מאיימת.

בעניין זה אוסיף עוד משפט: מכבי עושה בליגה בדיוק את מה שעושה יובנטוס בליגה האיטלקית. מייאשת את כל האחרות, שהתחילו עמה את העונה מעמדה שווה על אותו קו הזינוק, ונותרו הרחק מאחור.

14/03/2019
הישארו מעודכנים

דני דבורין
דני דבורין  |  צילום: 103fm