רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
איפה הכסף
עם ענת דוידוב

דירה להשכיר, ובחוכמה

סטארט אפ ישראלי חדש בניהול רמי רונן מציע שירות המסדיר את העסקאות הפרטיות. האם זה הפתרון לשוק הדיור הפרוץ?


"We Check באה לענות על הצורך הבסיסי של עסקים בין אנשים. כשאדם רוצה ליצור עסקה בין בינו לבית עסק יש המון פתרונות אך כשאדם רוצה לעשות עסק עם אדם אחר הפתרון הוא תשלום במזומן או העברה בנקאית. בעולם כבר מקובל שיש כל מיני מנגנונים להכיר אחד את השני.We Check מנגישה את השירותים הללו כשתחום הראשון אליו אנחנו נכנסים הוא תחום הדירות להשכרה.

אדם שרוצה להשכיר את הדירה ופרסם מודעה ביד2 אינו יכול לדעת למי הוא משכיר את הדירה רק מפנייה של אדם רנדומלי. ברגע שהוא יחבור לשירותים שלנו מספיק יהיה להכניס את מספר הטלפון של אותו מועמד ושהוא יענה על מספר שאלות בסיסיות כדי שנוכל שנינו בשקיפות מלאה לדעת את כל הרקע הכלכלי, המשפטי, התעסוקתי והמשפחתי כדי להחליט ברגע אחד אם מתאים לך לבצע את העסקה על בסיס נתונים רלוונטיים".

בעל הדירה עדיין יוכל לסרב להשכיר את הדירה למי שלא ימצא חן בעיניו מנסיבות לא רלוונטיות כמו צבע עור, נטייה מינית, דת וכד'.
"מאז שהעלנו את השירות קורים לנו מקרים הפוכים של בעלי דירות שמספרים שמעולם לא היו משכירים את הדירה לאותו אדון או אותה גברת אלמלא ביצעו את הבדיקה דרכנו".

מאיפה אתה שואב את מקורות המידע על השוכר הפוטנציאלי?
"השוכר ממלא שאלון. אנחנו מחוברים למאגר האשראי הפרטי החדש והישן. למערכות של ישראכרט ועוד".

והשירות שלכם הוא חינמי? אם כן איך אתם מתפרנסים?
"השירות הבסיסי הוא חינמי ואנחנו מציעים שני שירותים נוספים בתשלום. השירות הראשון מאפשר לבעל הדירה לאבטח את תשלומי השכר דירה, השירות השני מאפשר לקבל את שכר הדירה מראש. מרבית מהשוק מתבסס על שכר דירה בתשלום חודשי הפרוס על 12 צ'קים. השירות שלנו מאפשר להם מקור מימון ומגדרים את הסיכון".

עריכה: איתמר זיגלמן

18/03/2019
הישארו מעודכנים

איפה הכסף - תוכנית כלכלית עם ענת דוידוב
איפה הכסף - תוכנית כלכלית עם ענת דוידוב