רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו וצביקה שרף

בין ג'ורדי קרויף ליוסי בניון

להבדיל ממנהל ספורטיבי, הרי מנהל מיקצועי הוא הקובע את השיטות, המערך וההרכב


הבדל משמעותי ישנו בין התפקיד שמילא משך שנים ג'ורדי קרויף במכבי תל-אביב, לבין התפקיד שאליו יכנס יוסי בניון בבית"ר ירושלים.

שכן קרויף היה המנהל הספורטיבי של מכבי, להוציא את התקופה האחרונה שבה אימן, מנהל ספורטיבי שעיקר עבודתו היא בתקופת ההכנה, בבניית הקבוצה והצוות, ולאו דווקא במהלך העונה השוטפת. בניון לעומתו יהיה המנהל המיקצועי של בית"ר – וזהו כבר סיפור שונה לחלוטין.

את תפקידו של בניון אני משווה לזה של פפ גווארדיולה במנצ'סטר סיטי, או של זינאדין זידאן בריאל מדריד. כי הם הכותרת הראשית. המאמנים שבחרו עובדים בהתאם להוראותיהם, יום יום שעה שעה. לכן, אם האחריות לשיטות המשחק ולהרכב מכבי תל-אביב היתה של המאמנים, דוגמת סוזה הפורטוגלי, הרי בבית"ר בניון הוא זה שצריך לקבוע את ההרכב וכן לנהל את המשחק. כך לפחות אני רואה את הביצוע הנכון של התפקיד. כי זה ההבדל שבין מנהל מיקצועי למנהל ספורטיבי, אחרת אין הבדל ביניהם.

אמנם יתכן מאד שבניון לא ירצה עד כדי כך להרחיק לכת, וימסור את המושכות בידי צוות המאמנים שיבחר ובראשם מאמן בעל שם– אבל בהיותו המנהל המיקצועי, עדיין הוא ישאר הכתובת לאיכותה של בית"ר, לניצחונותיה או להפסדיה.

ועוד משהו על יוסי בניון, הנמצא רגע מסיום הקריירה המפוארת שלו. מאז שנות ה- 50 ראיתי את גדולי השחקנים של ישראל. ואין לי ספק שבניון הוא אחד מהם. היה תענוג לראותו בפעולה, ולא בכדי שיחק גם בליגה האנגלית האיכותית והפופולארית בתבל. לא נותר לנו אלא לאחל לו שבתפקידו החדש יגיע לרמתו של יוסי בניון הכדורגלן.

14/04/2019
הישארו מעודכנים