רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו וצביקה שרף

כשטוטנהאם ואייאקס ניצחו את הכסף הגדול

"התרנגולים" קירקרו אמש (ד) את הסיטי והוכיחו, כמו אייאקס, שאפשר גם אחרת. דני דבורין על משמעות הנצחונות.


פעמים רבות מאד, אולי רבות מדי, הכסף הגדול עושה בספורט את ההבדל שבין ניצחון להפסד. זה הכסף המביא את הכוכבים למועדונים הגדולים ומסייע להם לגרוף את מירב התארים. אבל אמש (ד) הסכומים האדירים שהושקעו במנצ'סטר סיטי, לא מנעו מטוטנהאם להיות זו שתעלה לחצי גמר ליגת האלופות של אירופה בכדורגל. גם יום קודם לכן קיבלנו ממש את אותו סיפור, כאשר אייאקס הדיחה את יובנטוס באותו שלב.

עכשיו מובטח שאחת מהן, אייאקס או טוטנהאם, תהיה בגמר. כל זאת בניגוד להערכות המקצועיות ששמענו בתחילת העונה, שלא לדבר על האפשרות שהגביע ינחת באמסטרדם או בלונדון.

וזה כמובן צידו היפה של משחק הכדורגל. משום שאם קבוצת אייאקס, שהמילה פזרנות אינה מצויה אצלה במילון, הצליחה לחלוף על פני משוכת ריאל מדריד הגדולה, ואחר כך הכניעה גם את יובה, יש בכך עידוד מסוים לאלפי קבוצות המשתדלות לחסוך ברכש נוצץ ויקר. איך עושים זאת? לא סתם על ידי טיפוח מחלקת נוער, אלא על ידי מתן הזדמנויות לאותם צעירים, לשחק במדי הקבוצה הבוגרת. הדבר תלוי בתפיסת עולמם של הבעלים, החייבים להעבירה כתנאי למאמנים. נכון, בדרך כלל לא קורה שקבוצות "צנועות" מגיעות לחצי הגמר או לגמר ליגת האלופות. מי שקוטפות, כאמור, את הפרסים הגדולים הן הקבוצות שהכסף "אינו משחק" אצלן תפקיד, והן משקיעות אותו ברוחב יד.

מכל מקום, עלול להגיע היום שבו תמכור אייאקס כמה מכוכביה הצעירים – נושא הנמצא כבר בכותרות. בעבר היא נפרדה מיוהאן קרויף האגדי, רק לאחר שהוביל אותה ל- 3 זכיות רצופות בגביע הנחשק. גם היום קשה לעמוד מול הצעות מפתות ובוודאי קשה הדבר שבעתיים אם השחקן עצמו רוצה להגיע למקום אחר.

18/04/2019
הישארו מעודכנים