רדיו ללא הפסקה
רדיו ללא הפסקה
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ספורט
עם רון קופמן, יוני הללי, אריה מליניאק, משה פרימו וצביקה שרף

בשמחת הזכייה בגביע קבע אבוקסיס: "אני נשאר"

בני יהודה הניפה אמש (ד) את גביע המדינה, ומאמנה החליט שנאמנות היא מעל הכול


"פעם שאלו את אורי מלמיליאן מהו השער היפה ביותר שהבקעת? ואורי ענה, שכל פעם שהכדור עובר את קו השער הוא השער הכי יפה שלו. זה מה שאפשר לומר על הבעיטה החמישית של בני-יהודה שהכריעה אמש (ד) את גביע המדינה.

"יובל אשכנזי היה הבועט החמישי לזכות קבוצתו בדו-קרב ההכרעה מהנקודה הלבנה. כמו כולם, גם הוא ידע שאם הבעיטה תסתיים בשער בני-יהודה תניף את הגביע החשוב. האמת היא שהבעיטה לא הייתה מי-יודע-מה, ושוער מכבי נתניה דני עמוס נראה לרגע כמי שהצליח לבלום את הכדור. אבל הכדור הגורלי בכל זאת חלף תחת גופו וקבע 4:5 לזכות בני-יהודה. חוט-השערה הבדיל בין עצירה לבין שער, וזו בדיוק הדרמה שהכדורגל יודע לספק לנו. משחק שבו אין "מגיע" או "לא מגיע" לנצח.

"מצד שני אני יכול בהחלט להזדהות עם דברים שטען בסיום מאמן מכבי נתניה, סלובודאן דראפיץ: "אם היינו מנצחים בדו-קרב הבעיטות, היו אומרים שנתניה עשתה עונה גדולה", והוא צדק. הוא גם היה מוותר בחפץ לב על המחמאות שניתנו לקבוצתו ושהיו בנוסח, מיותר לדעתי, של "גאווה גדולה". כי עם הגאווה אי אפשר לקבל גביע, ואף לא נקודה בליגה.

"לעומתו, המאמן המנצח יוסי אבוקסיס עשה נכון כשהודיע כבר אמש שהוא ממשיך עם קבוצתו גם בעונה הבאה. נאמנות של מאמן לקבוצה היא תכונה של מעטים. עכשיו השאלה היא כיצד תיראה בני-יהודה באירופה. שהרי בגביע המדינה היה המספר הנוסף, שכלל לשמחתה הרבה את הכרטיס למוקדמות הליגה האירופית".

16/05/2019
הישארו מעודכנים