103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
אילה חסון

מצמרר עד דמעות: עדותה של אם לנערה שנאנסה

מלכי דרורי, שבתה נאנסה בגיל 14: "זה קורה לאלפי ילדות וילדים - בני 6, 7, 8 ו-9, בתוך הבית שלהם" • אילה אמרה בקול רועד: "חיבוק אדיר לילדה שלך"


בישראל אחד מתוך שבעה ילדים חווה תקיפה מינית. אין הורה לילד שלא מקבל צמרמורת מהנתון הזה, שעולה בכל פעם לכותרות מיד אחרי פרסום של מקרה טרגי כמו זה שנחשף בימים האחרונים. אחת מאותן אמהות שחוותה את הטלטלה הנוראית הזו בתוך ביתה היא מלכי דרורי, שבתה נאנסה בגיל 14 וחצי. בשיחה עם אילה חסון ב־103fm סיפרה על הקשיים שעוברים על ילדה שחוותה אונס, והותירה את אילה בקול רועד וללא מילים.

"הבת שלי חוותה אונס שלא היה מתוך המשפחה", סיפרה, "זה היה כמו בסרטים הכי גרועים. בתי החכמה והמופלאה אמרה לי פעם שכשאישה מסתובבת עם תיק ממותג ויוקרתי וגונבים לה אותו - אף אחד לא מאשים אותה שהיא קנתה את התיק. לעומת זאת כשאישה מסתובבת עם גופייה אומרים לה שזו אשמתה שהיא חוותה אונס".

לדברי מלכי, ילדים מרגישים אשמים אף יותר ממבוגרים שחוו על בשרם עבירות מין. "אני לא מאחלת לאף אחד להגיע למצב הזה. אונס של ילדה או ילד זה כמו בולדוזר שעולה על חייהם ומרסק אותם לרסיסים. זה נכון גם לגבי אנשים בוגרים - אך טראומטי עוד יותר כשמדובר בילדים. הקושי האמיתי וההתמודדות האמיתית הם בהחלמה ובטיפול. נדרשות שנים על גבי שנים של החלמה, כשכל מי שעוטף את הילדים הללו צריך לקחת בה חלק".

מלכי שיתפה את אילה בכך שהיא מקימה בימים אלה ארגון בשם יוצאות לאור, שמטרתו לספר בגוף ראשון ובפנים חשופות את הסיפור שמאחורי האונס, וכהגדרתה "את מה שקורה אחרי הכותרות בעיתונים ואחרי שהאורות כבים. הפלאשבקים, השחזורים והניסיון לטפס כמו על קיר חלקלק וליפול למטה; על האטימות של החברה, וגם של המשפחות שחונקות את הסיפורים פנימה ולא מאפשרות החלמה".

אילה חסון בוכה בשידור חי

צפו: אילה חסון מתרגשת עד דמעות במהלך ראיון עם אמא לנערה שנאנסה: "גם לי מאד קשה" >> http://bit.ly/31EpGay

Posted by ‎רדיו 103FM‎ on Tuesday, June 18, 2019

כך זה נראה באולפן. אילה חסון מתרגשת עד דמעות מהריאיון
 

"אם משהו 'טוב' יכול לצמוח מהזוועה זה שיחלחל לתודעה הציבורית שהסיפור הזה אינו יחיד במינו", הדגישה האם, "הערבוב הפוליטי והדברים מסביב - הם שהופכים את הסיפור העצוב והנוראי הזה להיות במוקד ההתעניינות הציבורית. חשוב לי יותר מכול שהציבור יבין שהדבר הזה קורה לאלפי ילדות וילדים בני 6 ו־7 על ידי אנשים שקרובים אליהם. יש אלפי מקרים כאלה בשנה".

מלכי פנתה בתוכנית להורים של נפגעות ונפגעים, ואמרה: "כשאנחנו מביאים ילד לעולם אנחנו מתחייבים לדאוג לכל מחסורו למרות שאין לנו יכולת לצפות לאן החיים יקחו אותו. האגו, הכבוד והבושה שלנו לא רלוונטיים. החלמה של ילדה כזו מחייבת כניסה לבורות האפלים ביותר - אך מנגד יש להקפיד לשמוח ולחגוג את החיים בכל רגע שאפשר".

לקראת סיום השיחה אילה לא הצליחה לעצור את הדמעות, שחנקו את גרונה. היא הודתה בקול ניחר למלכי על הדברים שאמרה, והוסיפה: "תודה רבה לך על השיחה הזו, אני מאוד מעריכה את זה. חיבוק אדיר לילדה שלך. אני בטוחה שעם אמא כמוך, כמו אמהות אדירות וגיבורות שעזרו לילדים שלהם - גם את תעזרי לילדה שלך".

 

עריכה: איתמר זיגלמן

18/06/2019
הישארו מעודכנים

"יש אלפי מקרים כאלה בשנה"
"יש אלפי מקרים כאלה בשנה"  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image