רבקה מיכאלי

"תנועת ה'מי טו' התחילה אחרי שהתחלנו לצלם"

הסרט 'אישה עובדת' הגיע לאקרנים וגרף מחמאות • מיכל אביעד, לירון בן-שלוש ומנשה נוי שוחחו עם רבקה מיכאלי על התפקידים, העלילה והקשר ל'מי טו'


הסרט 'אישה עובדת' של פרופ' מיכל אביעד (אוני' ת"א) עלה לאקרנים והוא גורף מחמאות מכל עבר. אביעד, לירון בן-שלוש ומנשה נוי, שוחחו עם רבקה מיכאלי על הסרט, התפקידים והסיפור שמאחוריו. אביעד סיפרה: "הסרט עוסק באישה צעירה עם שלושה ילדים ובעל, אושרי כהן, שמתחילה עבודה חדשה ומאתגרת, שהיא מאוד חושקת בה. היא חייבת לפרנס, אך היא גם חרוצה, מוכשרת ואינטילגנטית שאוהבת לעבוד. ככל שהיא מצליחה יותר בעבודה ומקבלת חיזוקים והערכה מהבוס שלה, הוא גם מטריד אותה יותר ויותר והופך לאט לאט את העבודה שלה לכלא, לגיהנום". 

בן-שלוש אמרה: "ה'מי טו' פרץ והפרשה של הרווי ויינשטיין התפוצצה אחרי שהתחלנו לצלם את הסרט. הרגשנו שהעולם מסתדר איתנו, לא הושפענו מהתופעה דווקא". על השאלה של מיכאלי אם נתקלה בכזו סיטואציה, ענתה: "כמו כל אישה בתקופת הנעורים שלי חוויתי הטרדות, זה ברור. לא חוויתי שום דבר שקשור למקצוע או כתנאי לקידום, למזלי". 

נוי סיפר על התפקיד מהצד שלו: "עשינו תחקיר במסגרת הסרט. ביקרנו חברה ביזמות נדל"ן, אבל לא עקבתי אחר ההתנהלות האישית. בניתי את הדמות על הזכר הישראלי המצוי, בדמויות כאלה, בהשראה של הרבה דמויות שאני מכיר".  

21/06/2019

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רבקה מיכאלי
רבקה מיכאלי  |  צילום: 103fm
Paris