סיון כהן

"בעיה נפשית? כרמל מעודה ידעה להבחין בין טוב לרע"

יוסי חברה, אב לילדה שנפגעה על ידי הגננת מודאג מהדיון בבית המשפט • בהמשך התפתח עימות בינו לבין עו"ד של מעודה


"מישהו יכול להעלות על דעתו שההורים בגן של מעודה ידענו שהילדים חווים התעללות?", שאל, רטורית, יוסי חברה, אחד האבות לילדים הנפגעים שבגינן נעצרה מעודה. בדיון האחרון בבית המשפט היום (ה') הוא נחרד לגלות את קו ההגנה של עורך דינה: "הציבור לא טיפש. היא מנסה לצאת מהמצב וטוענת שיש לה בעיה נפשית, ועורך דינה אומר שהיא הייתה מטפלת מסורה לילדנו". איך הגיב לדבריו עורך דינה אפרים דמרי? 

חברה, אחד האבות שילדיהם עברו התעללות בגן של כרמל מעודה, סיפר על הקושי לפגוש את המטפלת בבית המשפט: "לא פשוט לראות אותה מהארכת מעצר להארכת מעצר, היא יושבת שם ומכסה את הפרצוף שלה ומשחקת אותה פסיכית. עורך הדין שלה טען שהיא צריכה ללכת להסתכלות פסיכיאטרית, הוא כנראה לא עבר על התיק". 

"מישהו יכול להעלות על דעתו ש-18 משפחות ידעו שילדיהן חווים התעללות?" התקומם חברה, "בגן היו 19 ילדים, ב-18 ילדים היא פגעה. הילדה ה-19 היא האחיינית שלה שבה היא לא פגעה. מה זה אומר? שהיא ידעה להבחין בין טוב לרע". 

בהמשך עלה לשידור עורך דינה של מעודה והדיון הפך סוער וקולני כשעלתה סוגיית קו ההגנה שהתחלף, ביחד עם צוות ההגנה החדש. עו"ד דמרי הכחיש שאמר, לפי טענת האב, שההורים ידעו על כך שמעודה מתעללת בילדיהם. חברה הכואב ביקש לעמת אותו עם מה שנאמר בבית המשפט אך עו"ד דמרי ביקש להשאיר את הפרשנויות על התנהגותה ויסודותיה הנפשיים למומחים מטעם ההגנה או מטעם שירות בתי הסוהר. חברה הוסיף באירוניה שמעודה הגיעה למומחה שיוציא אותה זכאית על רקע נפשי. 

סיון הזכירה לעורך הדין שהמלצות של מטפלת הן לא קו הגנה. דמרי השיב שעם זה שהאירועים קשים לצפייה (הסרטונים, מ.פ.) - עדיין לא הייתה תלונה על מעודה, טרם גילוי החומר המצולם ויצא כנגד עורך הדין: "איך אפשר לייצג מפלצת כזאת? זה משבש אותי. בושה וחרפה".   

  
עריכה: מעיין פופלבסקי

25/07/2019
הישארו מעודכנים